Yıllarca beni  düşündüren bu sorudur.

 Bu ülkede  yaşayıp ta Türk Milletine düşman olmanın geçmiş ile  bir bağlantısı  var mı?

 Olmaz mı? Hem de  nasıl  bağlantılı.Ünlü  bir sosyolog diyor  ki “”Bir kişinin  soyu bozuk  ise, farklı ise, o bozuk olan  soyun  düzgün soy haline dönüşümü 7 soy sonra ancak olur.Kısaca  kan bozukluğu  ve soy bozukluğu  genetiktir.

Öncelikle  diyorum ki  “”ASLA  IRKÇI  VE KAFATASCI  DEGİLİM.””Bu düşüncemi  özellikle belirtiyorum.Hiç  bir insanın  kimliği,kişiliği,cinsiyeti,etnik  yapısı,mensubiyeti  ve inancı  beni ilgilendirmez.İnsanlara Yüce yaradanın  bir emaneti  olarak  bakarım.

Gençlik  yıllarımda  farklı düşündüğümü de söylemeliyim.Önce  ülkemin insanını,sonra da  dünya Milletlerinin ve  bunların milli  ve manevi  değerlerini  tanıdıkça  önceleri hatalı  ve yanlış  düşündüğümü  gördüm.Bir çoklarının yapmadığını ve yapamadığını yaptım.Kendimi  sorguladım.Niyet okumaktan  vaz geçtim.Empati  yaptım..Aynaya  baktım.Kendimin yanında yan yana  olduğum ve benim gibi düşünmeyen,yazmayan,konuşmayan,inanmayan insanların  var olduğunu  gördüm.Titredim ve kendime  Döndüm.

Şöyle düşündüm.

Hepimizi  yaratan Allah.

Farklı yaratan da o..

Farklı  boylara  ayıran da o ..

farklı dillerle konuşturarak  anlaştıran da o.

Farklı coğrafyalarda  doğurtan  da o.

Büyüten,yaşatan,besleyen ve geliştiren de  o..

Kısaca  bizi,  yaratan o..

Şayet isteseydi;tek Millet;tek dil;tek din;tek  Ülke ,tek kitap olarak  insanlığı şekillendirirdi..Demek ki  farklılıklar Yüce yaratanın arzusu.O halde  bana düşen O’nun emrettiği gibi yaşamak ve dünyadaki  tüm farklılıklara  saygı duymaktır.  

Bundan dolayı  kendi  soyum dahil,hiçbir millete  düşmanlık  beslemiyorum.Tüm milletleri,özellikleriyle  birlikte kabul ediyorum.Bana ne ad verirseniz  verin,düşüncelerim asla  değişmez.

Etnik yapısı farklı olanlara da saygım sonsuz.İnançların  tamamına  aynı pencereden  bakıyorum.Çocukluğumda bizlere bazı inanç  gruplarıyla  anlatılan hikayelerin gerçek olmadıklarını anlayınca ,kendimden utanç duydum.Hikayeleri gerçekmiş gibi anlatanlardan da  nefret ettim.hala  aynı duyguları taşıyorum.

Ancak  karşımdakilerin de  benim değerlerime saygı göstermelerini,hoş görülü olmalarını,kesinlikle  hakaret etmemelerini,aşağılayıcı  sözlerle saldırmamalarını,düşmanca  ifadelerle  kötülememelerini  istemek  en doğal hakkımdır.

Son  yıllarda nedenini biraz  önce kısaca yazmaya çalıştığım Müslüman Türk düşmanı olanların sesleri  sıkça duyuluyor.Bunlar televizyon  ekranlarında  aleni  Türk Düşmanlığı  yapıyorlar.Bunların  büyük  bir bölümü  ne yazık ki  kendilerini “”İslamcı “”olarak  tanıtıyorlar.İslam kardeşliğinden  sıkça  söz  ediyorlar.Araplara  söz söyletmiyorlar.Söyleyen olursa  onları  “”ırkçılıkla””  suçluyorlar.

İslamcıların;Müslüman Türk düşmanı  olmalarının 18.asırdan günümüze kadar devam eden

İngilizlerin planı  olduğunu   hiç birisi  bilmezler.

Osmanlı İmparatorluğunun  zayıflatılması ve nihayet yıkılmasına  neden olan  plan, İngilizlerin Araplar üzerinde  inşa  ettikleri Türk Düşmanlığıdır.  Arapların Türk Düşmanlığı hala  devam ediyor.İslamcılar da  bu kaynaktan beslendikleri için aynen Arapların bazıları  gibi  Müslüman Türk düşmanıdırlar.Türk Düşmanlığı  kalıcı  bir hastalıktır.

Türk düşmanlığı son günlerde  siyasi  destek  görerek  gün yüzüne  çıkmıştır.Bu aşamada bizlere  düşen vazifeler var.

1-asla sessiz kalmamalıyız.

2-Düşmanlık hisleriyle  hareket edenler  kim olursa olsun teşhir etmeliyiz.

3-yaşımız,işimiz,makamımız ne olursa olsun  tarihimizi çok iyi öğrenmeliyiz.

4-Türk düşmanlığı  yapanlar  beslendikleri  kaynakların neler olduğunu  sürekli  paylaşmalıyız.

5-Türk düşmanlığını yayan  yazılı  ve görsel medya kanallarıyla  etkin  bir şekilde  mücadele  etmeliyiz.

6-Özellikle Milli Eğitim politikamızı  Milli ve Manevi değerlerimizle donatmalıyız..

7-Türk Düşmanlığı  yapanların atalarıyla ilgili bilgi  ve belgeleri kamu oyuna açıklamalıyız.

8-“Bana ne” ,bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın..” düşüncesinden derhal uzaklaşmalıyız.

9-Milli  ve Manevi  değerlerimize sahip çıkmalıyız..

10-Son yıllarda yaygınlaşan  sosyal medyayı aktif bir şekilde  kullanmalıyız.

11- son olarak  diyorum ki  Türk Düşmanlığı yapanlarla en etkin bir seviyede  mücadele etmeliyiz.

Atatürk’ün tanımladığı  gibi  “”Türkiye Cumhuriyetini  kuran halka TÜRK MİLLETİ DENİR.””Söyleminden  hareketle;NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE..SAYGILARIMLA….