İcra borcu İstanbul’dan ödendi.

Karaağaçlı Mahallesi’nden Fatma Sağlam hakkında hastane masrafları nedeniyle başlatılan icra takibine Ali Usta noktayı koydu.

İstanbul’da yaşayan Usta, Sağlam’ın icra masraflarının tamamını ödedi.

Borcu ödenen Fatma Sağlam, sevincinden konuşmadığını belirterek “Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Bizi sıkıntıdan kurtardı, Allah ona bir sıkıntı vermesin… Devletin yapamadığını yaptı.” dedi.

2003 yılında KTÜ Farabi Hastanesi’nden taburcu olurken oğlu adına senet imzalayan Sağlam, borcunu ödeyemeyince hakkında icra takibi başlatılmış, bu arada arazisine de haciz konulmuştu.

Konunun Tonyahaber’de haberleştirilmesinin ardından Şalpazarı Ses Gazetesi sahibi Mustafa Özcan da haberi kendi haber sitesinde paylaştı. İstanbul’da yaşayan Şalpazarlı bir vatandaş, haberi okuyunca Özcan’la iletişime geçti. O da Tonyahaber’le bağ kurmasını sağladı. İstanbul’da ticaretle uğraşan Ali Usta, Tonyahaber’i arayarak Sağlam’a yardımcı olmak istediğini bildirdi. Yapılan görüşmelerden sonra Sağlam’ın borcu Ali Usta tarafından gönderilerek icra dosyası kapatıldı.

Tonyahaber’e konuşan Fatma Sağlam şunları söyledi: “Ali Usta’yı tanımıyorum. Şalpazar’lı olduğunu öğrendim. Bize sahip çıktı. Borcumuzu ödedi. Hastane tarafından yapılan icra takibini durdurdu. Kendisine nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Sağ olsun. Bizi bu sıkıntıdan kurtardı. Allah ona hiçbir sıkıntı vermesin. Allah ona daha çok versin. Zor zamanımızda Hızır gibi yetişti. Devletin yapamadığını Ali Usta yaptı.”