Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tonya ilçe örgütü olağan Danışma Kurulu Toplantısı düzenledi.

İlçe binasında düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı’na İl Başkan Vekili Celal Akaç, İl Yönetim kurulu Üyeleri Tuncay Saral ve Vahap Bulut ile partililer katıldı.

İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, “Asker, sivil her türlü darbeye karşıyız.” dedi.

Toplantıda söz alan konuşmacılar, 15 Temmuz darbe girişimine karşı olduklarını belirterek bütün siyasi partilerin özeleştiri yapmasını ve darbe girişiminin siyasi sorumluluğun ortaya çıkarılmasını istediler.

Konuşmacılar, demokrasinin savunulması ve ülkenin korunması yönünde demokratik cephenin oluşturulması için CHP’nin etkin bir faaliyet içinde olması gerektiğini dile getirdiler.

Danışma Kurulu Toplantısında konuşan CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz ise şöyle dedi: “14 yıllık AKP iktidarı devletin yapısını tersyüz etti. Cumhuriyetimizin çökertilmesi için elinden geleni yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. Bunu siyaset aracılığıyla devlet yönetimini ele geçirmek, yargıyı ele geçirerek muhalefeti, medyayı, dolayısıyla toplumu susturmak yönünde ne gerekiyorsa yapmıştır. Bütün bu olumsuz koşullara rağmen, umudumuzu yitirmeden, varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde çok çalışarak halkın iktidarını kurmaya çalışmalıyız. Partide iç barış koşulsuz ve hemen sağlanmalıdır. Bunun için eğitime önem verilmeli, örgütte yoldaşlık kültürü egemen olmalı. Unutmayalım ki, siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç, cahiller tarafından yönetilmeye razı olmaktır.”

Toplantıdaki görüşlerin bir raporla genel merkeze gönderileceği bildirildi.