Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılışını yaptığı Foleya Mountain Resort Otel’e kahvaltıya geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni ve ziyaretler nedeniyle 5 günlük program için Ankara'dan uçakla Trabzon'a geldi. Trabzon Havalimanı’nda karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la birlikte helikopterle Rize’nin Güneysu ilçesine geçti.
Bir gece Güneysu’daki evinde kalan Erdoğan, 107 yaşında vefat eden Elazığ'ın kanaat önderlerinden Hafız Abdullah Nazırlı'nın cenaze namazına katılmak üzere Elazığ'a gitti.
Elazığ’daki cenaze törenin ardından tekrar Rize’ye dönen Cumhurbaşkanı, eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın cenaze törenine katılmak için İstanbul’a gitmeden önce Tonya Erikbeli Yaylası’nda bulunan Foleya Mountain Resort Otele kahvaltıya geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Rize Güneysu’dan helikopter ile havalanarak Erikbeli Yaylası’na indi.
Sabah Kahvaltısını Foleya Mountain Resort Otel’de yapan Erdoğan, daha sonra da eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın İstanbul'da düzenlenecek cenaze törenine katılmak için Otel’den ayrıldı.