Bu yazının hazırlanması  sırasında divan Edebiyatı şairlerinin şiirlerini  okuduğumda tüylerin diken    diken oldu..   Bir çok  divan  edebiyatı  şairi  Türk Milleti’ne  küfrü meziyet  saydı..

       Öncelikle  şunları  açıkça  ifade etmeliyim..  Yazıyı okuyan  herkes  şunu  asla düşünmemelidir..  Ben  asla  Osmanlı  düşmanı  değilim…Osmanlı   Devletini  kuranların  tamamına yakını benim  atalarımdır..  Bizler çoğu kez  deriz ki  “Osmanlı  torunlarıyız..”    özellikle  15’ıncı asırdan  sonra    edebiyat alanında eser  yazan  bir  çok şair ve ya entelektüel mürekkep  yalamışlar Türk Kültür  hayatından uzak kalmışlardır…Türkçemizi  dil olarak  kabul  etmemişler, bu  dili kullanan   Türklere  de  bu gün bile  söylenemeyecek  sözlerle  hakaret hatta  küfür   etmişlerdir..

        Bir çok şair  şiirlerine  kullandıkları  sözlerden bazılarını  sizlere  aktarıyorum…Bu  sözler divan Edebiyatında  çokça  var..

      “”TÜRK İDRAKSIZ…ADAM  DEĞİL…ONUN  BAŞINI KES…KANINI DÖK…ONU ÖLDÜR…TÜRK’Ü BABAN DA  OLSA ÖLDÜR..O  ADEM  DEĞİL…TÜRK KAVMİ  ACAYIP  BİR TOPLULUKTUR…İYİ  KÖTÜ NEDİR,İDRAK  ETMEZLER ANLAMAZLAR..””  Bu  sözlerden  daha  ağırları  var…sadece o koca imparatorluğa   saygım  nedeniyle  yukarıdaki  sözlerle  yetindim..

       Bu  günkü  Türk  düşmanlarının  kaynağını  da  öğrenmiş  oldum..

       ANCAK  HER ŞEYE  RAĞMEN  DİYORUM Kİ;

       Osmanlı Devleti atalarımızın kurduğu bir devlettir. Osmanlıca Türkçe dir. Osmanlı Türkçesidir. DİVAN şiiri, Türk şiiridir. Divan Edebiyatı, klasik TÜRK edebiyatıdır. Üstelik Türk edebiyatının altı yüz yıl süren en uzun devresidir. Divan şiiri, şiir estetiği açısından mükemmeldir,şairleride mükemmeliyetçidir. AHMET HAMDI TANPINAR GİBİ divan edebiyatının okunmamasından akıllı yazarlarda şikayetçidir. Divan şiiri terbiyesinden geçmemiş bir zihniyet, eksik bir zihniyettir. 
        Ancak DİVAN şiirinde TÜRK ve TÜRKLÜK şu veya bu şekilde olumlu bir sıfat öğesi olmaktan ÇOK olumsuz bir sıfat öğesi OLARAK yaygın bir şekilde kullanılmıştır. 
Bu tarz şiir ve eserlerde Türk e her türlü aşağılayıcı sıfat yakıştırılmıştır. 
         Türklüğünü unutan Osmanlı ve şairi adeta TÜRK Milletine küfretmiştir.
Türklüğe dün küfredilmiş de sanki bu gün küfredilmiyor mu?
Gafletin aydını ya da aydının gafleti yine Türk e küfrediyor. 
       Bir MİLYON ermeni, otuz bin kürdü öldürdük "DEMEK ile yazar, muhakkak ki bir erdemin peşinde değildir. 
TÜRK, bu yönüyle dünyanın en mazlum ve mağdur milletidir. Osmanlı nın içinde de yine en ÇOK mağduriyeti yaşayan Türk milleti olmuştur. 
Bu durum hep böyledir. 
       Devleti TÜRK kurar, Türk ün ekmeğini yiyip suyunu içenler, Türk ün iradesi üzerine oturup devleti idare ederler.  Başkalarına öykünme,dönme,devşirme DERKEN giderek aidiyet duygusundan kopar, kimliksizleşirler ve bunun sonucu OLARAK da devlet yıkılır. 
        FAKAT MİLLİ İRFAN yine Türk e imkan tanır, yine TÜRK devlet kurar. Tarihe bakınız ve görünüz. Bu her DEVİRDE böyle olmuştur. Netice itibarıyla SON örnek Osmanlı nın enkazı üzerinde kurulan devletin TÜRK devleti olduğunu söz konusu etmeye gerek bile YOKTUR. 
Şimdi içte ve dışta BÜYÜK TÜRK MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN liderliğinde kurulan BU TÜRK devletini yıkmak için iç ve dış düşmanlar gece gündüz çalışıyorlar. 
         BU GÜN arap dünyası ve balkanlar Türklüğe ihanetin bedelini ödüyorlar. 
        Yarın Bu günkü Türk devletine ihanet edenlerde bedelini fazlasıyla ödeyeceklerdir. ÜLKÜCÜ TÜRK MÌLLIYETCILERİ kahin değiller. GELECEKTEN DE HABER VERMİYORLAR SADECE tarihe bakarak geleceği görüyorlar..
TÜRK,HER ZAMAN VE HERŞEYE RAĞMEN YİNE HÜR YAŞAYACAKTIR. 
HAMASET YAPILMIYOR. TARİHİN DİLİYLE SOYLENENİ AKTARIYORUZ.
Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal..