Demokratik bir ülkede yaşamaktan mutluyum..Demokrasimizin eksikleri elbette var.Demokrasiyi anlayamayan insanımızda var..Demokratik -Hukuk Devleti kavramının da tam olarak anlaşıldığınıda düşünmüyorum.

En çok ilgimi çeken ve beni düşündüren kısa bir hikayeyi anlatmak istiyorum..

Bir avukat arkadaşın söyle bir açıklamasını okudum..Diyor ki bu avukat arkadaş:””Ben bu gün HAYIRCILARI dinledim(Dinledim )dediği kişi ise Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanı yanı meslektaşı..Hukuk alanında profesörlük unvanına sahip bir akademisyen.Sonra da EVETÇİLERİ DİNLEYECEĞİM VE ONDAN SONRA KARAR VERECEĞİM.””Bu sözü söyleyen hukuk Fakültesi Mezunu Ve uzun yıllardır avukatlık yapan bir şahıs..Düşüncelerine saygı duyyorum..Düşüncelerine de asla katılmıyorum..Gerekçelerini kendi duygu ve düşüncelerimi bilgiyle birleştirerek kısaca izah edeyim..

Esas endişem şu;HukukFakültesinden mezun olmuş,insan hakları,özgürlükler,demokrasi ve hukuk alanında bilgi sahibi olduğunu var saydığım hukukçu kimliği olan bir aydın insanın bu şekilde Anayasanın değiştirilmek istenilen maddeleri hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadan yorum yapmasıdır...

Hukuk Fakültesi mezunu bir avukat bu kadar duyarsız ise vatandaşı suçlamanın hiç bir manası ve önemi yoktur..Vatandaşımızın hukuk Fakültesi mezunu olan Avukatlardan daha ileri derecede demokrat olmasından da büyük bir mutluluk duyuyorum..

Şimdi esas konumuza dönelim..Ben sıradan bir vatandaş olarak halk oyuna sunulacak olan Anayasa Değişklğine Hayır oyu vereceğimin nedenlerini kısaca izah etmek istiyorum..Umarım gerekçelerimi okuyan avukatlar olur....

yeni anayasayı birileri yazmış ,önümüze koymuş..Bizim düşüncelerimizi sormaya bile gerek duymadan..Bize diyorlar ki “”Bu değişkliğe EVET oyu verin”..Emredersiniz....Biz insan değiliz..Bizim beynimiz normal değil..Bilgi sahibi de değiliz..Biz her hangi bir konuda söz söyleme hakkına sahip değiliz.Hatta söz söyleme haddımz da değil..Siz nasıl emrederseniz,bizler sizlerin arzusu doğrultusunda hareket ederiz..Sizler .bizim yerimize,düşünmeye,konuşmaya,yazmaya,okumaya ,fikir beyan etmeye hakkınız var..Ne derseniz,nasıl emir buyurursanız aynen beyanınız doğrultusunda hareket ederiz.Tamam mı beyler? Nasıl hoşunuza gitti ,değil mi? Şimdi sözün sırası ama yeri değil..

Anayasa değişikliğini benim “”EVET OYU”” vermem için anlatması gerekiyordu.anlatmıyorlar..Asla da anlatmayacaklar..O zaman ben niçin “”HAYIR OYU”” vereceğimi anlatmalıyım diye düşündüm..Buyurun lütfen okuyunuz.

1- Bu değişiklik TEK ADAM yönetimine dayalıdır.Her şeyin sahibi TEK adam OLACAKTIR.

2-TEK adama hiç kimse hesap soramayacaktır.

3-Başkan ve yardımcılarını için Türk Vatanaşı olma şartı yoktur.Başkan isterse dışarıdan her hangi birisinin Başkan Yardımcısı olması mümkündür..

4-Başkan kaç tane BAŞKAN Yardımcısı atacağına da kendisi karar verecektir.Başkan Yardımcıları ilk okul mezun oması yeterlidir..Bir bölge de zorla ilk okul mezunu olmuş ağanın ,şeyhin ,beyin oğlu rahatlıkla başkan yardımcısı olabilecektir..Başkan istediği takdirde sülalesinin tamamını başkan yardımcısı yapma hakkına sahiptir.

5-Bakanı yargılayacak yargıçları kendisi seçecek,isterse görevden alabilecektir..Vali,kaymakam,genel Müdür ,müşteşar ve ya sıradan bir daire başkanını ya da şube müdürünü tek başına ,bir imza ile atayıp,görevden de alabilecektir.

6-Bakanlar meclis dışından atanacak,bunlarında hesap vermesi mümkün olmayacaktır..Bakanlarda aranan her hangi bir kriter yoktur.Sari çizmeli Mehmet Ağa veya bu Ağanın bir yakını ve ya Başkanın en yakınlarının tamamı da bakan olabilecektir.

7-Başkan ve ya yardımcıları hakkında dava açılmaz ..Şayet bunların yakınlarınından her hangi birisi aleyhinde dava açılrsa yargının bu yakınlarla ilgili adil bir karar vermesi asla söz konusu değildir..Çünkü o yargıcın kaderi başkanın ve ya başkan yardımcılarının iki tutağı arasındadır.İşlerine gelmediğinde yargıçları görevden almaları bir yana o yargıçların aldıkları mahkeme kararlarını dahi yok sayma hakkına sahiptirler.

8- Başkan; işine gelmeyen her ne varsa bir karar ile o işi anında yasaklama hakkına sahiptir..Mesela Memur sendikalarını bir gecede yok sayma ,kidem tazminati,emekli ikramiyelerini sıfırlama ve iş kanunlarını ,memurların güvencesi olan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu istediği anda yürürlükten kaldıracak ve Kanun Hükmünde Kararlarla istediğinin görevine son verecek,istediğini de istediği makama atayabilecektir.

9- ;istediği anda kişilerin mal ve mülküne ey koyabilecektir.Adalet Mülkün Temelidir,düşüncesi hayal olacaktır.

10-TBMM iradesi ortadan kalkacak,her şey tek kişinin emriyle yapılacaktır. Millet Vekilleri sıradan Yüksek maaş alan memurlar gibi sıradanlaşacaklardır..Millet vekillerinin toplum nezdinde değerleri sıfırlanacaktır..Başkanın emri dışına çıkmaları asla söz konusu olmayacaktır..Kanun yapma,denetleme ,hesap sorma ve Milletin iradesini ,Milletin verdiği yetki kadar kullanma hakları asla olmayacaktır.

Millet Vekillerine “”YUKSEK MAAŞLI DEVLET MEMURLARI “”unvanı verilecektir.

11-BAŞKAN veya Başkan Yardımcıları hukuk dışı bir iş yaparlarsa yargılanmaları için en 400 Millet vekili imzası ve kararı gerekiyor.Bu çok zor bir durum Diyeli m ki 400 millet vekili imza verdi Başkan ya da Başkan yardımcısının yargılanmasına karar verilmeden önce BAŞKAN TBMM tek başına fesih yetkisini kullancak ve TBMM işlevsiz hale getirebilecektir...Diyelim ki seçimler yenilendi..Başkan Millet vekillerini kendisi belirleyecek ve kendisnin yüce divane gönderilmesinin önünü kesmiş olacaktır..Çünkü başkan aynı zaman seçime girecek olan siyasi partinin de GENEL BAŞKANI olduğundan yeni millet vekillerini kendisini koruyacak insa nlardan secebilecektir..

12-BAŞKAN isterse bütün akrabalarını ,damatlarını ,gelinlerini,torunlarını yaşlarına bakmadan milet vekili ,bakan yardımcısı yapma hakkına sahiptir..Bayanlar için önemli bir şans..Onlar 18 yaşına geldiklerinde askerlik yapma mecburiyetleri olmadığından başkan yardımcısı ve ya millet vekili hakkına sahiptirler.

13- Mevcut Siyasi partilerin ikisi hariç diğerleri kesinlikle kapatılacaktır..Bu anayasa değişkliğinden sonra da seçim yasası mutlaka değiştirilecek DAR BÖLGE veya DARALTILMIŞ Bölge sistemine geçilecek seçim bölgelerinden birinci olan parti ile ikinci parti tüm millet vekillerini paylaşacak ,diğer partiler ise hava alacaklardır..

ÖZELLİKLE MHP Yİ YÖNETENLERE VE MHP YE OY VEREN VATANDALARIMIZA HATIRLATIYORUM...BAŞKANLIK SİSTEMİNE ONAY VERİRSENİZ MHP DİYE BİR PARTİ OLMAYACAKTIR...İSTENİLEN DE MHP NİN BİR AN ÖNCE KAPATILMASIDIR..BUBİR HAZIRLANMIŞ PLANDIR..PLANIN UCU ÇOK ÖTELERE KADAR GİTMEKTEDİR.MHP MEVCUT GENEL MERKEZ YÖNETİMİ DE PLANIN UYGULAYICILARIDIRLAR...MHP Yİ KAPATACAK PLANA ONAY VERENLERİN HİÇ BİRİSİNİN TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLDUĞUNU DA DÜŞÜNMÜYORUM..

14,Temel hak ve Hürriyetler askıya alınacaktır..Her şey izne tabi olacaktır..Hiç kimse özgür düşüncesini kullanamayacaktır..Demokrasinin ruhuna el fatiha okuyacağız.

Cumhuriyetin tüm kazanımları ve kurucu değerlerinin hiç bir önemi kalmayacaktır..Söylemlere bakınız ne yapmak istediklerini açıklıyorlar..

Cumhuriyet ile hesaplaşacaklarından hiç kuşkum yoktur..

Cumhuriyet ile birlikte anlam kazanan tüm milli değerlerimiz yok edilecektir.

15-Başkan istediği gibi bölgelerde yönetim şeklini yeniden düzenleme hakkını sahiptir..Alıştıra alıştıra önce EYALET ,daha sonra ada Eyalet sistemine dayalı FEDARAL SİSTEM getirilecektir..Bu konuda bölücü başı olan bebek katili ile görüşmeler yapıldığı ,bundan dolayı be bek katilinin başkanlık sitemi hakkında tek bir karşı sözünün olmadığını da özellikle belirtiyorum..

16- Referandum sürecinde bu maddeerden hiç bahsedilmeyecektir..Daha önceki seçimlerde olduğu gibi şöyle söyleyecekler..””Eger başkanlık sistemi gelirse terör bitecek,ekonomi şahlanacak,işsizlik azalacak,dolar değer kaybedecek..Bizi engelleyenler müslümanların iktidarını istemeyenlerdir..””bu arada da yolsuzluklardan,rüşvetten,adam kayırmaktan ,binlerce gençin sınav sonuçlarını çalmaktan uzak olduklarını bu tür işleri FETÖ denilen terör örgütünün yaptığını da söyleyeceklerdir.

TSK kumpas kuranların da kendileri olmadığını o dönemde darbe planlarının yapanlarıın savcılığına talip olmadıklarını da söyleyeceklerdir..

17-Hayır oyu verecekleri “”FETÖ,PKK , ABD, İŞİD,DHKPC Vb terörstlere hizmet ettiklerini,vatana ihanet etikleri gibi söylelerde bulunacaklardır..Şimdiden bu tür suçlamaya başladıklarına tanık oluyoruz..

Son olarak diyorum ki

“”BİZ ÜLKÜCÜLER; KÜÇÜK Yaşımızdan BU GÜNE KADAR ÜLKÜCÜ OLUĞUMUZU HERKES BİLİR.. ..ASLA ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE İHANET EDENLERLE BİR ARADA OLMADIK..HATTA BU VATAN İÇİN CANLARINI VEREN BEŞ BİN ÜLKÜCÜ KARDEŞİMİZ GİBİ ÖLÜMÜNE HAİNLERLE GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİNCE MÜCADELE ETTİK..

YUKARIDA SIRALADIĞIM NEDENERDEN DOLAYI BEN VE ARKADAŞLARIM 16 NİSAN DA YAPILMASI PLANLANAN ANAYASA OYLAMASINDA “”HAYIR OYU”” KULLANACAĞIZ..

GELECEĞİMİZİ KARARTMAK VE CUMHURİYETİMİZİ YIKTIRMAK İSTEMİYORUZ..