Demokrasi milli olur mu? Elbette olur..  Her Milletin milli  ve manevi  değerleri var..   Bu değerlere  ülkelere ve İnsanların inançlarına  göre  değişir. Değerler  bütününe  ahlakta  diyebiliriz..

   İtiraf  etmeliyim ki  gençlik  yıllarımda  Demokrasi konusunda eksikliklerimiz  oldu. Sadece demokrasi konusunda  değil elbet. Atatürk’ü  tanıma ve tanıtma ve ya  anlama  ,anlatma  konusunda da  Ülkücü  Türk Milliyetçileri  olarak  eksikliklerimiz de  olmuştur..

  Atatürk’ü  ve demokrasiyi öğretmenlik mesleğimi icra ederken daha çok benimsememiz gerektiğini geç  de olsa anlamıştım. Derler ya  “”zararın neresinden  dönülürse  dönülsün, kardır..””Bu ata sözüne  uygun  olarak  mesleğimin ilk yıllarında zararlı yoldan döndüm  ve  faydalı yolu tercih ettim…

   Faydalı  yol: Atatürk ,demokrasi  ,fikir hürriyeti, ferdî özgürlükler ve  anadan  doğma  kişisel haklar  gibi  asla vaz geçilemeyecek kavramlardır…

   İnsan sevgisi ;insan haysiyetine  sonsuz  saygıdır. Türk Milleti olarak  milli karakterimizin  bir anlamlı  özelliğimiz vardır..  Biz  Türkler tarih   boyunca  ne  başkalarına  uşaklık  etmeyi ne de başkalarını uşak olarak  kullanmayı kabul  ederiz..

  İnsanlık  haysiyetine, onuruna ,şerefine   saygı  duymayan  hiç  bir kişi  ya da  kuruma  asla  itibar edilmez..

   Ülkücü  Türk Milliyetçileri olarak  bizler Türk Halkını, Türk insanını ,Allah’ın mukaddes  bir emaneti  olarak  kabul  ederiz..

    Türk Milleti’ni yönetenlerinde  milletimizin  bütün  fertlerine  bu  anlayış içinde  hizmet etmeleri, hangi  mevkide  olurlarsa  olsunlar ,mevki farkı, unvan farkı, zenginlik  ve fakirlik  farkı gözetmeksizin  herkesin hakkına  ,hukukuna ,yaşam tarzına, inanç  değerlerine   saygılı  olmaları zorunluluktur..

    Yöneticilerin  tamamının  insan  sevgisi  ve insan haysiyetine  sonsuz saygı    duymaları Millet olmamızın  ön şartıdır..

    İnsanımızı  sevmeyen hiçbir  fert ya da yönetici ne  insan olabilir ne de  demokrat  olabilir..

   Milli bünyemize  en uygun  sistem demokrasidir. Ben bu yönetim sistemine “”MİLLİ DEMOKRASİ”” diyorum. Milliyetçilik  ,demokrasi  olmadan  hiç  bir mana ifade  etmez. Çünkü demokrasi  ile Milliyetçilik et ve tırnak  gibidir. Demokrat  olamayanlardan  asla  Ülkücü  Türk Milliyetçisi  ve ya vatan sever olmaz.

   Demokrasi  biz ülkücü Türk Milliyetçisi olan vatan severler bazılarının ifade  ettiği  gibi  araç değil, amaçtır. Amacımız  Türk  yurdunda  yaşayan herkese  insani  değerler doğrultusunda  eşit  bir şekilde hizmet etmektir

    Ülküsüz insan olmaz..  ülküsü  olana  kişide  insanlar  arasında asla  ayrım yapmaz, milletini  ayrıştırmaz, oy hesaplarıyla  halkı  birbirine  düşmanlaştırmaz..  Maalesef  bazı  siyasi  partilerin Genel  Başkanları ve Bu  Genel Başkanların  yakınında  olan  yardımcıları  son  yıllarda oy hesapları nedeniyle  insanımızı  birbirlerine   karşı  düşmanlaştırma uğraşı  içindedirler…Hatta  bazı Siyasi Partilerin Genel  Başkanları ve ekibi  yıllarca  birlikte ülküdaşlık  anlayışıyla olanlardan ayrılanların hepsine  aynı  zihniyetle  birbirlerine  kanlı bıçaklı  düşmanlaştırmak için  her yolu mubah görmektedirler..

   Bu tür davranışlar asla  insan sevgisiyle, insan  saygısıyla, haysiyetiyle ,onuruyla  kesinlikle bağdaşmaz. En kısa  zamanda insanımızı  düşmanlaştırma  zihniyetinden uzaklaşmalıyız…

   Her  şeyden önce  insanlarımıza hürmet ve insan sevgimizden dolayı ;en ıssız  köydeki çoban  olsun, şehirdeki çöpçü  olsun, fakir ve  ya  zengin esnaf  olsun,  işçi ya da  memur olsun,   çalışsın ,çalışmasın,  bakan, Başbakan ,hatta cumhur  başkanı  olsun ,  kadın ,erkek olsun ,  Milletimizin ,memleketimizin   her  birini  teker  teker   Yüce  Allah’ın  yarattığı   mukaddes  bir  emanet  olarak  kucaklamak ,hepsine  aynı  saygıyı  göstermek,  hepsine  eşit   muamele  etmek   hem milli hem de insani  vazifemizdir..

    Milli  demokrasi  ve İnsan  sevgimiz  gereği de  budur. Bu  düşünceyi  ülkede    muktedir  ve iktidar yapmak için de  Ülkücü  Türk Milliyetçisi olan  tüm  vatan severlerin  milli  görevidir. İnşallah ülkümüz  ve  ilkelerimiz  hem muktedir hem de  iktidar olacaktır..

    Bütün vatan severlere  selam  olsun…