Tarih,milletler mücadelesi  tarihidir...Bu mücadelede  zafere  ulaşmak için güçlü,her  bakımdan kuvvetli  bir devlet olmak gereklidir..Anadolu  toprakları  bir çok medeniyete  vatanlık yapmıştır...En uzun medeniyet  ise  Türk Medeniyetidir..Türk Medeniyeti  varlığını  devam  ettirmek için  eşine  az rastlanan  bedeller ödenmiştir...Hala  bedel  ödemeye  devam  ediyoruz...

Şayet  Anadolu  topraklarında  varlığımızı,bağımsızlığımızı   koruyamazsak  ,devletimizi  kaybederiz...Varlığımızın  sürdürülmesi  siyasi,ekonomik,kültürel   şartlara  bağlıdır..Bu şartlar;  mutlaka  milli   varlığımızın  belgeleri  olan  Milli Bayramlarımızın  sahiplenmsine  ve yaşatılmasına  bağlıdır...Son yıllarda Milli  olan  değerlerimizin  erozyona uğratılması geleceğimizi tehlike  sokmuştur..Neredeyse  Milli Bayramlar  unutulmuş,hatta değersizleştirilmiştir...Değişik bahanelerle  Milli Bayramlar  okullarımızda kutlanmaz  duruma  getirilmiştir..

Okullarda okuyan öğrencilere  sorulduğunda  Milli  Bayramlar hakkında  hiç bir bilgiye   sahip olmadıklarını  görüyoruz..vahim durum  karşısında ülkeyi yönetenlerin  hiç bir endişe taşımadıklarına  şahit olmak beni  derin bir düşünceye  sevk  ediyor...Dünyada  kendi  milli  değerleriyle  bizim kadar kavgalı olan  bir başka millet yoktur...

Düşünebiliyor musunuz iktidar partisinin bir il  başkanı  ""Kendi  partisi  sayesinde  Türk olmaktan kutulduk"" diyebiliyor...Bu sözlere karşı ise  Türk Milleti  maalesef  gerekli  tepkiyi  göstermiyor...Bu  düşünce de  olan  bir insanın  milli bayramdan ,milli  ruhtan,milli yapıdan,milli  devletten söz etmesi  mümkün mü?

Bir başka Millet vekili ise  ""vatandaşın  doğduğu  yere  sahip çıkmasını  ""IRKÇILIK"" olarak algılaması  ise  başlı başına  ilginç  bir bakışı  ortaya koymaktadır..Bu kafa yapısına  göre  ""ben  yalovalıyım,Trabzonluyum ya da İstanbulluyum  ""demek ırkçılık  olarak  görülüyor..

.Böyle  düşünce  sahiplerinin  30  Ağustos  Zafer Bayramının,Cumhuriyet  Bayramının ,19 Mayıs  Gençlik ve Spor Bayramının ve ya  23 Nisan Ulusal Egemenlik  ve Çocuk Bayramının mana  ve önemi konusunda  okullarda çocuklarımıza bilgi  verilmesi  ve böylece  milli bir yapı  oluşturulmasını  beklemek  hayal  değil mi?

Son Yıllaarda Milli Eğitim Bakanlarından hangisi  Milli yapımıza katkı sunmuştur,hiç   düşündünüz mü?

Milli Bayramlarımıza  sahip çıkmak bizim gibi Milli  düşünen  her vatandaşın  öncelikle  görevidir..Bu görevi Milli olmayanlardan  beklememeliyiz..

30  Ağustos  Zafer Bayramı ;dünya  tarihine  damga vuran milletimizin şanlı  tarihindeki  en önemli  dönüm noktalarından birisidir...

Türk Millet'i ;bu  zaferi kazanan şanlı ecdadın mirascisi  olarak ülkemizi  muasır medeniiyetler seviyesine çıkarmak için milli   düşünmeli  ve  tarihindeki  zaferlere  sahip  çıkmalıdır..

Türk Milleti;30 Ağustos Zafer Bayramının özgürlük  ve bağımsızlık uğruna yakılan meşale  olduğunu asla unutmamalıdır..

Türk Millet'i ; 30 Ağustos  Zafer Bayramının sonsuza kadar  yaşayacak  olan  Türk Devleti'nin kahramanlık  destanı olduğunu  asla unutmamalıdır..

Türk Millet'i;30  Ağustos Zafer Bayramının emperyalist milletlere karşı Çanakkale'de,Dumlupınar'da,ve  diğer bölgelerimizde kazandığı  zaferle  Sevr'in  karanlığından kurtulduğunu ,ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin tapu  senedi  olan  Lozan'ı  asla  unutmamalıdır..

Lozan'dan önce topraklarımızı parselleyerek Türk Milleti'ni yok etmek isteyenlerin emelleri,bu günde  aynıdır..Milletimizin  birliğini,kardeşliğini  dün olduğu gibi bu gün de  bozmaya çalışanları amaçları aynıdır..Tarih bize  her zaman doğru ve yanlışları  göstermiştir..Dünün yanlışlarını  ,bu gün yapmamalıyız..Dün Türk'e  düşman kimlerse  bu gün de  aynı güçler  düşmanlıklarını devam ettiriyorlar...Dün açık  savaş  vardı..Bu gün karanlık  savaş terör örgütlerince  devam  ettiriliyor...İnsanlık  düşmanı terör örgütlerinin  arkasında  dünün  Türk  Düşmanlarının olduğunu asla  unutmamalıyız..

Bu  topraklarda  ay yıldızlı  Bayrağımız altında,vatanımızın birliği ve TürkMilleti'nin bağımsızlığı uğruna  verilen verlen mücadelenin adı olan  30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95.inci yıl  dönümünde ,Cumhuriyetimizin Kurucusu ,BüyükÖnder GAZİ MUSTAFA KEMAL  ATATÜRK'Ü ,silah  arkadaşlarını ,malazgirt Meydan SAVAŞI  ve  Kurtuluş  savaşının tüm kahramanlarını ,kanlarıyla bu topraklara  TÜRK VATANI daamgasını vuran aziz şehitlerimizi ,saygı ,minnet ve rahmetle  yad  ediyor,ruhları şad,mekanları  cennet  olsun...

30  ağustos  ZAFER BAYRAMI ve 1071 MALAZGİRT MEYDAN ZAFERİNİ  kutluyorum...

NE  MUTLU TÜRK'ÜM  DİYENE