Ülkemizde  her  seçim  dönemi  bazı  siyasiler  kamplaşma  algısı  oluşturmak  için  her yolu mubah görüyorlar.

     Siyasi  partilerin  özellikle  üst  yöneticileri ayrıştırma,ötekileştirme,düşmanlaştırma, hatta  bölme   anlayışına  dayalı  kutuplaştırma söylemleri  nedeniyle  tabanda  vatandaş  daha  sert  sözlerle  mensubiyet  duyduğu  siyasi  partiye  savunma  yolunu  tercih   ediyorlar.

   Türk Milleti  bu  tip  siyasetçilerden  ,sözde  yazar  ve  akademisyenlerden  çok  çekti.Bu özelliğimizi  bizden  daha  iyi  tahlil  eden  dış mihraklarda  birlik  ve beraberliğimizi,dirliğimizi  yok  etmek  için  ayrıştırma   dilini  rahatlıkla  uygulama koyuyorlar.

  Şu  söz  ne kadar da  doğru  söylenmiş  bir  sözdür.””İNSANI  SEV Kİ   DEVLET YAŞASIN.””Devleti  yönetenler sevgi  dilini  kullanmak  zorundadırlar.Kullanıyorlar mı ? Hayır.Tam tersini  küçük  siyasi  menfaatleri  için sokakta  söylenmeyecek sözlerle  birbirlerini   suçlayan  siyasiler var.Onları  dinlerken  utanmamak  mümkün   değil.

   Özellikle  Salı  günleri  ki  bu günlere  ben “”SALLAMA GÜNÜ  “” diyorum,o  günlerde  siyasi  parti  Liderlerini  ve ya  Genel  Başkanlarını izlerken istiyorum ki  küçük  yavrularımız  bunların sözlerini   keşke  duymasa.

    Türkiye’miz  üç kıt’a  ile  çevrili en  riskli bölgede yer  almıştır.Bütün  art  niyetli  güçlerin  ve ya  ülkelerin gözü,kulağı,beyni  ,aklı  bu  topraklarda.Anadolu’yu  TÜRK YURDU olarak kalıcı  kılabilmek  için  atalarımız  çok  ağır bedeller ödediler.Allah  hepsini  ruhunu  şad,mekanları  cennet  eylesin.Bizler de  bu  bedeli   ödemeye  devam  ediyoruz.

   Bu  topraklarda  asırlarca  var olabilmemizin  tek  yolu  var.Birbirimizi   sevmek,birbirimize  samimiyetle  sarılmak ve  sevgi,  saygıyla  kucaklaşmaktır.

     Bakınız   siyaset  yapan  beyler…

     Sizin  ayrıştırma ,ötekileştirme,kamplaştırma,kutuplaştırma  ,biraz  daha  ileri  giderek  diyorum ki  bölme  ;düşmanlaştırma  siyasetinizden  artık  bu  millet bıktı,usandı,utanır  hale  geldi.Halk;size   güvenmiyor..””SİYASETÇİLERİN  TAMAMI  YALANCI.””  Diyor  bu Millet.

    Türk Milleti ;siyasetçilere  güvenilmez,sözlerine inanılmaz,vaatlerine inanılmaz hatta bunlar  küçük  menfaatleri  için  adamı  hemen  satarlar,diyor.Bu  suçlama  sizin zorunuza  gitmiyor mu?  Vatandaşın suçlamalarından  utanç  duymuyor musunuz? Böyle  ahlak-ı  olmayan  ithamlarla  suçlanmanızdan  rahatsız  olmuyor musunuz?

     Gelin  saygı  değer  siyasetçiler  yanlıştan  dönün.İnsan-ı ,ahlak-ı  milli   ve manevi   değerlere  uygun  söz  ve eylemleriniz  ön planda  yer alsın.

    Ülkemizin  her köşesinde   kardeşlik,dostluk,sevgi  ve  saygı  türküleri  söylenir hale  gelsin.

    Ne kadar  yaşayacağınız  belli..Ölümsüz  değilsiniz.Ölümünüzden  sonra  iyi  ve güzel  işlerinizle  anılmak  istiyorsanız;””İNSANI  SEVİN   VE  KARDEŞİM…