Sevgili Tonyalı hemşerilerim, gurbetten herkese sevgiler saygılar.

Biliyorsunuz ülkemiz şu sıralar ekonomik darboğazdan geçiyor, seçimler bitti üretimin değil de tüketimin hakim olduğu taraf kazandı.

Ne demişti kaybeden? Üreteceğiz, tarım ve hayvancılığa önem vereceğiz, fabrika açılışlarına yeniden başlayacağız v.s ama olmadı vatandaş tüketimi seçti, iradesiyle.

Ekonomi bozuldu, evet biz bunları yaşamıştık Rahmetli Ecevit döneminde ama o zaman şöyle bir durum vardı kendimize ait olan fabrikalarımız, çok iyi işleyen tarım ve hayvancılığımız vardı.

Maalesef Tonyalı hemşerilerim bu ekonomik krizde hiçbir şeyimiz yok, satılan fabrikalar, dışarıdan alınan hayvanlar, sebze meyveler hep gider olduğu için tüketen olduğumuz için artık alınamaz hale gelindi.

Hükümet yapılan yol, hastanelerle öğünürken kaybedilen ekonomi için dış güçlerin oyunu diyerek halkı sakin olmaya çağırdı.

Ülkede tekel fabrikalarını kapatan, şeker fabrikalarını satan, tarım yapmayı yasaklayan, tütüne izin vermeyen, hayvanı dışarıdan ihraç eden, gübreyi düşman İsrail’den alan üretimi tamamen durduran hükümet dolar artışı ve ekonomik soruna dış güçlerin oyunu dedi.

Sahı hangi dış güçlerin oyunu?