Saç boyalarının hepsinde kimyasal vardır.

Hayvanların yediği yemler GDO’lu ise o hayvandan elde edilen süt ve yoğurt da GDO’ludur. Hayvanın ne yediğine bakacaksınız.

Rafine tuz yerine kaya tuzu kullanmalıyız. Rafine tuzda alüminyum var. O da Alzheimer hastalığı yapar.

Un, tuz, şeker ve yağ rafine olduğu zaman tehlikelidir. Bunlar her çeşit hastalığın sebebidir.

Kaya tuzu yalayan keçinin sütü, anne sütüne en yakın süttür.

Hastalıkların temel nedenlerinden birisi de hareketsizliktir. Bundan dolayı omurga hastalıkları çok arttı.

Hipokrat der ki, ’Uzun yürüyen uzun yaşar.’

Gelecekte yapay zekâlı robotlar insanları esir alacaklar. Teknoloji faydalı gibi gözükse de insanoğlunun hareket alanını giderek daraltmaya doğru eviriliyor.

ABD’de yapılan araştırmalara göre 2050 yılında insanlığın yarısı çalışamayacak derecede müzmin hasta olacak. Bunun sebebi ise gıda ve ilaç.

İçimizden çıkan hiçbir şey (idrar) mikrobik değildir. Tuvaletleri çamaşır suyuyla yıkamak sağlıklı değildir. Onun yerine suyu dökersin temizlenir.

Pastörize süt çocuklara zararlıdır. Süt endüstrisinin çocuklara ve bize attığı en büyük kazıktır.

Çocuklarımıza ilkokulda alfabeyi, matematiği öğretmeden doğayı öğretmeliyiz. Doğa ve gıda eğitimini vermeliyiz.

ABD’nin iki yumuşak karnı vardır: Birisi parası olan dolar; diğeri gıdası ve petrolüdür. Bunlara uymazsanız iktidarda kalamazsınız.

Su ve gıda dünyada 10 şirketin elinde. İlaç endüstrisi dünyada 20 şirketin elinde. Finans endüstrisi dünyada 10 bankanın elinde. Altın dünyada 3 bankanın elinde. Gümüş 7 bankanın elinde. Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir dünyada direnen milli unsurları ötekileştiriyorlar, dışlıyorlar.

İlaç endüstrisinin temel ideali her sağlıklı insana ilaç vermektir.

Bütün hastalıkların altında şekerin yattığı ve bunun örtbas edildiği ABD’de bu gerçek bir bilim adamı tarafından ortaya konuluyor.

Ülkemizde 2017 yılında Türk insanı 2 milyar ilaç kullandı, 10 milyon MR çekildi ve ülkemizde 5 milyon ameliyat yapıldı. Sağlıkta performans sistemini getirirseniz olacağı bu. İnsan vücudu fabrika gibi değildir, performans fabrikada olur.

Kalbe takılan stentte kalite önemlidir.

Kristal kaya tuzunun radyasyonu ve radyoaktif alanı engellediği görülmüştür. Nükleer santrallerin bacalarının etrafında nükleeri engellesin diye 1-1,5 kaya tuzu vardır.

Halkta yanlış bir inanış vardır: Dünyada oksijeni ormanların ürettiği zannedilir. Oysa dünyadaki oksijenin % 80’ini okyanuslar, % 20’sini de ormanlar üretir.

Doğanın kurtulması sanayi kenevirine bağlıdır. Kenevir mucize bir bitkidir. Sanayi kenevirinden yapılan plastik hemen toprağa karışır. Kenevir, 10 ağacın verdiği oksijeni verir. Dünyanın en zeki bitkisidir. Kenevire Anadolu’da kendir de denir.

Keten tohumu yağında omega 3 ve omega 6 vardır. Keten tohumu yağının kanseri de önlediği yapılan araştırmalarla ortaya konulmuştur. Keten tohumu bağırsak florasını düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu tohum 1950’lerden beri kanser tedavisinde kullanılıyor.

Çörek otu tohumunu öğüterek; keten tohumunu öğütmeden yiyebilirsiniz. Ev yoğurduna karıştırıp yiyebilirsiniz.

Teflon tava ve mikrodalga fırınlar zararlıdır. Zerdeçal çok faydalı bir bitkidir.

İthal kabuksuz kuru yemişi kesinlikle almayın. Ömrü uzasın diye bu kuru yemişlere bromür adı verilen bir kimyasal sıkılıyor. O da zehir.