Bugün insanlığın adeta canına okuyan mısır şurubu şekeri ilk önce Amerika’da kullanılmaya başlandı.

Sağlıklı olan pancar şekeri pahalı olduğu için insan sağlığı hiçe sayılarak, çok ucuz ve çok sağlıksız olan mısır şurubu şekeri kullanılmaya başlandı.

Mısır şurubu şekeriyle beslenen insanlar giderek doymamaya başladı.

İnsanlığın 1970’lerden bu yana en temel düşmanı şekerdir.

Dünyada gıda terörünün arkasında küresel finansı kontrol eden bazı elit aileler var. Rothschild ailesi gibi.

Kıyamet ambarındaki orijinal tohumlar ile GDO’lu tohumların sahibi aynı ailelerdir.

Dünyadaki orijinal tohumların bulunduğu ve kıyamet ambarı olarak adlandırılan tohumlar Norveç’te bir adada buzulların altında muhafaza edilmektedir.

ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, ‘Petrol ile hükümetleri, para ile devletleri ve gıda ile insanlığı kontrol edersiniz.’ der.

Küresel sermaye sahipleri ülkemizden pek çok tohumu kaçırdılar, endemik bitkileri de kaçırmaya çalışıyorlar. Kaçırdıktan sonra da patentini alıyorlar.

Gıda ve ilaç meselesi ülkenin bir milli güvenlik meselesidir. Mesela, Fransa daha kendi tohumundan ve kendi ev yemeklerinden vazgeçmemiştir.

İnsanoğlu az okuyor, az düşünüyor, sorgulamıyor, devamlı ve çok yiyor.

Milletimize yıllarca kırmızı et yemeyin, tereyağı yemeyin, yumurta yemeyin denildi. Giderek insan vücudu zayıf düşürüldü ve ilaçlar devreye sokuldu.

Eskiden 40 yaşına kadar kimse doktora gitmezdi, şimdi çocuklar, gençler hep hastanelerde perişan.

Rujda, diş macununda her türlü kimyasal var.

Kanser tedavisi ile ilgili pek çok makale var ama yayınlattırmıyorlar.

Vücutta önemli olan bağışıklık sistemini güçlü tutmaktır. Kanser demek, bağışıklık sisteminin çökmesi demektir.

Milli tohum olmadan milli tarım politikası geliştirilemez.

2006 yılında çıkartılan tohum yasası anadan, atadan, eskiden kalma tohumların ticareti yasaklandı bu kanunla. Yarın bir savaş çıktığında gıda güvenliğimiz nasıl sağlanacak?

Sebze ve meyve yetiştirmede kimyasal ilaçlar yerine doğal yollarla mücadele edilmeli. Örneğin, zeytine gelen zeytin sineği ile mücadelede zeytin ağaçlarının arasına sanayi keneviri dikersen, onun yaydığı kokudan zeytinlere sinek gelmez.

Türkiye’de 24 Ocak 1980 Kararlarından sonra tarımda hatalı politikalar ürettik ve dünyanın kendi kendisini besleyen yedi ülkesinden biri olmaktan yavaş yavaş çıktık.

Köylüyü üretimden kopararak, şehrin varoşlarına tıktık.

Dünyada 2008 yılında görülen kriz gibi dünyayı büyük bir finansal kriz bekliyor.

Paramıza sahip çıkmalıyız. Nakit paramızı kaybedersek bağımsızlığımızı kaybederiz. Dünyada bütün Merkez Bankalarının para basma hürriyeti vardır. En azından bağımsızlığımızı oradan koruyoruz.

Yunanistan niye battı? Euro basamıyor da ondan, Euro Frankfurt’ta basılıyor.

İnsanın sağlıklı beslenebilmesi için gerçek, doğal gıdalara ihtiyacı vardır. Vücudumuzun % 60’ı su, % 20’si protein, % 19.9’u hayvansal yağlar ve % 1’in altında da karbonhidratlardan oluşur.