Dünyaya hâkim olan küresel güçler sağlığımızla nasıl oynuyor?

Gıda sektörü ve arkasındaki güçler…

Gıda terörünün silahları GDO’lu yiyecekler, hibrit tohumları, su vs. mi?

Gelecek nesillerin sağlığını ve sağlığımızı endüstriyel yolla üretilen gıdalar nasıl tehdit ediyor?

Küresel sermaye sahipleri bilinçli olarak hastalıklarla ilgili bir panik havası oluşturmaya mı çalışıyor?

Gıda ile ilgili daha pek çok konu…

Sağlıkla ve ilaçla ilgili daha pek çok konu…

Küresel finans piyasası ile ilgili daha pek çok konu…

Memleket meseleleri ile ilgili daha pek çok konu…

Devletlerarası meseleler, iklim, çevre, biyopolitik meseleler, plastikler, su savaşları ve daha pek çok konu…

Özel bir TV kanalında Didem ARSLAN YILMAZ yönetiminde Kalp ve İç Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Canan KARATAY, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan KURTOĞLU ve Araştırmacı Yazar İsmail TOKALAK’ın konuk olarak katıldıkları, gıda konusu ve gıdaya bağlı diğer konuların her yönüyle masaya yatırıldığı,  yaklaşık sekiz saat süren birkaç programı sizler için defalarca izleyip anlatılanları özetleyerek aktarıyorum sizlere.

Uzun bir araştırma yazısı olduğu için ara ara bazı kavramların kullanımında kelime tekrarına düşebilirim. Bu konuda şimdiden affınıza sığınıyorum.

Böyle uzun soluklu bir yazıyı okuyucularımın bilgilenmesi ve günümüzde gıda güvenliğinin, dolayısıyla sağlığımızın çok önemli olduğunu düşündüğüm için detaylı bir araştırma yapıp bu araştırmamı süzgeçten geçirerek kaleme aldım.

Makyaj malzemeleri zehir saçıyor.

Ülkemizde gıda terörünün sağlığımızı tehdidi 1940’lı yıllarda Amerikan Marshall yardımıyla öğrencilere okullarda süt tozu verilmesiyle başladı.

Gıda terörü şu anda her yanımızı sarmış durumda.

Ülkemizde içilen kaynak sularının % 80’i yabancıların eline geçti. Sakın ha, üzerlerinde yazan Türk isimlerini görüp de aldanmayın!

Ülkemizde satılan çoğu sular denetimsiz.

Vatandaş gıda konusunda bilinçli değil, küresel farkındalığımız yok. Bu konuda önce Amerikalı kendi sistemini kuruyor, sonra da halkını sömürüyor. Çünkü para orda. İngiliz,  sistemini kurup halkını sömürüyor, bizde ise para yok, daha sonra sıra bize geliyor.

Gıda terörü yüzünden dünya bir çıkmazın içerisinde adeta.

İnsanların sorgulamaması ve düşünmemesi için gıda ve ilaç terörü devreye sokuluyor.

Gıda terörünün yanında bir de kolesterol terörü var.

Gıda terörü tohumdan başlar.

Türkiye’nin ciddi tarım politikalarına ihtiyacı var.

Zirai ilaçlara ilaç değil, direkt olarak zehir demeliyiz. Zirai ilaçların tamamı zehirdir. Bu ilaçlar sadece insan için değil, toprak için, toprakta bulunan canlı için, ağaç için de zehirdir. Bu memlekette solucan kalmadı, arı kalmadı, böcek kalmadı, kuş kalmadı. İnsanlar sağlıklı nasıl kalsın!

Dünyada birinci sırada finans endüstrisi, ikinci sırada gıda endüstrisi, üçüncü sırada silah endüstrisi, dördüncü sırada ilaç endüstrisi dünyaya hâkim olmaktadır.

Gıda ve ilaç endüstrisi paslaşıyor. Sağlıksız gıda ile insanlar önce obezleştiriliyor, sonra da sözüm ona ilaçla tedavi edilmeye çalışılıyor.