inankalyoncu061 @ hotmail.com

Okuyucular zaman zaman sitem ediyor.

Yöneticiler rahatsız oluyor.

Menfaat çevrelerinin ise pek hoşuna gitmiyor yazdıklarım.

Tonya’da hep yapılmayanları, hep eksikleri mi yazacaksın diye serzenişte bulunuyorlar...

Gazeteci yazdığı yazılarla, çıkar çevrelerini her zaman rahatsız eder. Gerçeğin üzerini örtmeye çalışan yöneticiler, “aman şu eksikliğimiz yazılmasın” diye huzursuz olurlar.

Zaman zaman yazdığım yazılar yüzünden, birileri rahatsız oldu. Üzerime gelmeye çalıştılar. Hukuk yoluyla gözdağı vermeye kalktılar. Pes etmedim!...

Gazetecilik mesleği şakaya gelmez, bu meslekte cesur olacaksın. Yeri geldi mi kalemini kıracaksın, ama asla satmayacaksın.

Daha önce yazdığım yazılarda yapılmayanları, eksikleri hep eleştirdim.

Hep yapılmayanları, eksikleri kaleme aldım.

Bu yazımı da rahatsız ettiğim yöneticiler ve çıkar çevrelerini mutlu etmek için yazacağım.

Günler ayları, aylar yılları kovaladı ve bir seçim dönemine daha yaklaştık.

Tonya’da, milletvekili ve başkanlık seçimlerinden çok, yerel seçimler konuşulmaya başlandı.

Tonya’da yerel seçimlere son sürat hazırlanan iktidar partisinin Tonya’ya yaptığı hizmetleri yazalım.

Yerel seçimler öncesi, “41 kere maşallah” deyip ortaya proje koyanlar, Tonya’da ölümsüz eserler bırakıp büyük hizmetlere imza attılar!

Yıllardır Tonya’da eksikliğini hissettiğimiz, modern et kesimhanesini (mezbaha) tamamladılar!

Artık havyan tacirleri, ipini eline doladıkları, hayvanlarını Tonya’nın merkezinde pazarlamıyor. Yapılan modern hayvan pazarında satışa sunuyor!

Tonya’da satın alınan arazinin üzerinde yapılan modern gençlik merkezi sayesinde, gençlerimiz kahvehane köşelerinden koparıldı. Gençlik merkezinde sportif ve kültürel faaliyetler yapma imkanı buldular!

İskenderli mahallemizde kurulan apart otel turizme önemli katkı sağladı, bölgede yüzlerce turisti ağırlama imkanı bulduk!

Keleönü Mahallesi sınırları içerisinde bulunan eski çöp alanını, park alanına dönüştürerek, hem Tonya halkının, hem de çevre ilçelerden gelen vatandaşların günübirlik piknik yapabileceği modern bir alana dönüştürdük!

Büyükliman bölgesinde bulunan ilçe belediyeleriyle iş birliği yapılarak Tonya’da çok güzel bir hayvan barınağı yapıldı. Artık sokak köpekleri zehirlenerek öldürülmüyor. Sokaklardan toplanan başıboş köpeklerin bu barınakta rehabilitesi sağlanıyor!

Arazisi Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan pazar yeri, üç bin metre karelik bir alanda yapıldı. Üç katlı yapılan pazar yerinin alt katında yapılan otopark ile Tonya’daki otopark sorunu çözülmüş oldu. İkinci katında bulunan modern pazar yeri ile de pazarcı esnafımız ilçe halkına daha güzel hizmet vermeye devam etmektedir. Üçüncü katında yapılan düğün salonunda ise, bol bol horon oynuyor, iyi reklam yapıyoruz!

Artık Tonya’da çekiç sesi de duymuyoruz… Büyükşehir belediyemizle yapılan ortak çalışma sonucu, demirci, tamirci, doğramacılar için sanayi sitesi kuruldu. Kurulan bu sanayi sitesinin üst katında, Tonya’daki göçü bir nebze olsun önlemek için de istihdam atölyeleri hizmet veriyor!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmaların sonucunda, büyükşehir belediyesinden Tonya’ya iki tane otobüs tahsis edildi. Tahsis edilen otobüsler sayesinde, 65 yaş üstü yolcuların, engelli vatandaşların ile şehit ve gazi ailelerinin ücretsiz olarak taşıması sağlanıyor!...

Uzun zamandır Tonya’da olmazsa olmaz dediğimiz itfaiye biriminin kurulması gerçekleştirildi. Milletvekilimizin yaptığı girişim ve büyükşehir belediyesinin gösterdiği duyarlılık sonuç verdi. Tonya Belediye’sinin göstermiş olduğu alanda iki araç ve altı personelle birlikte bir itfaiye ünitesi kuruldu. Bu vesile ile Tonya’da çıkan yangınlarda insanlar yanarak can vermeyecek!...

Gazeteciler kamu adına hizmet yaparlar...

Biz de şimdiye kadar ne yazmışsak Tonya’nın kalkınması için yazdık.

Yapılmayanları eleştirdiğimiz gibi güzel yapılanları da yazdık...

Yetkililer!...

Yaptığınız hizmetlerle bıraktığınız eserlerle anılacaksınız...

Tonya’ya yaptığınız bunca hizmet için Tonyalılar adına hepinize sonsuz teşekkürler!… Başımızdan eksik olmayın emi!...