“ATATÜRK  SİZE  NE YAPTI?”

Bu hafta hepinizin bildiği  gibi  EGEMENLİK  HAFTASI..

Cuma namazı için her Müslüman gibi ben de  camiye gittim. Gitmeden önce  kendi kendime  dedim ki  “”bakalım hoca  efendiler 23 NİSAN EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI nedeniyle hutbede  ne diyecekler?” Seçim kararı alındığı için her halde ATATÜRK’Ü ve EGEMENLİK BAYRAMINI sözde de  olsa birkaç  cümle ile  anlatırlar, diye düşündüm. Yanılmışım…İmam efendi  her  zaman olduğu  gibi  Arapça  dualardan sonra  Türkçe  konuşmaya başladı. Peygamber efendimizin çocuklara bakışını, davranışlarına ,yaklaşımını ,çocuk sevgisini  ve Müslümanların çocuklara  nasıl yaklaşmaları  gerektiğini hutbede  söyledi. Hepsi  güzel  sözler. Söylenmesi  ve Müslüman Türk Milet’i tarafından  bilinmesi gereken davranışlar  ve eylemler. Hiç  bir sözüm yok.  Olamazda…Hiç kimsenin de  olmamalıdır..

Hutbe  bitti….Tek kelime  dahi  ATATÜRK  ve EGEMENLİK BAYRAMI ile yok. Ne  yalan söyleyeyim. Camiyi o an da terk etmeyi  düşündüm..  Yanımda beni tanıyan insanlar var. Sonra yine  sessiz  düşünerek  aynen şöyle dedim..””NİÇİN CAMİYİ TERK  EDEYİM Kİ..? CAMİ DE  OKUL DA ,KIŞLADA BİZİM..BU SOYU SOPU BELLİ OLMAYANLARA  MI BIRAKALIM? Camiyi terk etmekten  vaz geçtim. Allah  kabul  eylesin. Görevimi yaptım…  Yalnız  sinirlenmedim de   değil…  Cami  önünde   yüksek  sesle aynen şunları  söyledim. Herkes  duysun diye de sert ifadeler kullandım..

“AFFEDERSİNİZ  AMA  BAY DİYANET YETKİLİLERİ  BU HAFTA EGEMENLİK  HAFTASI, ÜSTELİK  DÜNYADA TEK OLAN ÇOCUK  BAYRAMI..

ATATÜRK SİZE NE YAPTI Kİ  ADINDAN  DAHİ  BAHSETMEDİNİZ?...

NERENİZİ  ELLEDİ? 

ATATÜRK İLE  SORUNUNUZ NEDİR? 

Bazı burada yazamayacağım  sözleri de  özellikle  cami önünde  yüksek sesle dillendirdim…Herkes  yüzüme  baktı. Kimseden TIK yok. Haklı mıyım, haksız mıyım öğrenemedim..   Bu sözleri  söylerken çevreye  de  göz attım. Emniyet yakın olduğu için  bir çok  emniyet  görevlisi  ve devlet memurlarının da orada olduğunu gördüm. Tepkiler ne olur ,diye biraz bekledim..  İspiyon  ederle mi?  Amirlerine  yaranmak için; onu bilemem…  Ne yaparlarsa  yapsınlar, umurumda  değil..

Bu  zihniyetin  ne olduğunu biliyoruz. İslamiyet’i  rezil  ettiler. İnsanların Milli  ve Manevi  değerlerini  yozlaştırdılar.. İnsanları  dinden, imandan ,insanlıktan soğuttular.. Her gün daha da kötüye  gidiyoruz…Hiç  duymadığımız sözler  duymaya başladık, İslamiyet ile ilgili…

Biraz  önce  anlattığım  tepkiden  sonra  yanında bulunan  bir avukat arkadaşım ki yıllardan beri  tanırım. Dini  duygularının  ne kadar  samimi  olduğunu bilirim..Sözlerimden  sonra yolda  yürürken   aynen  şunları  söyledi… “”GEÇEN HAFTA CUMAYA GİTMEDİM..BU HAFTA DA GELMEYİ DÜŞÜNMÜYORDUM..ANCAK ALLAH’TAN KORKTUM..”

Cumaya gitmemenin yanında  son  günlerde de  “ARTIK  CAMİYE VAKİT NAMAZLARINI EDA ETMEK İÇİN GİTMİYORUM “”Sözlerini sıkça  duymaya başladım..  Bu şu  demek  değildir…Bunlardan  önce herkes  namaz kılıyordu. Vakit namazlarında camiye gidiyordu. Herkes  Cuma namazını kılıyordu. Orucunu tutuyordu. Kısaca İSLAMİ  görevlerini  yapıyordu..  anlamı çıkarılmamalıdır…Ancak   yukarıda ifade ettiğim ve tekrarlamak istemediğim  sözlerin hiç birisini  duymuyorduk. Camiye gitmeyenler, camiye gidenlere saygı duyuyordu.. 

Milli Değerlerimize  düşmanca bakanların  sayısı ya çok azdı  ya da   gizlice düşmanlık  yapılıyordu…Şimdi  hepsi  aleni  yapılıyor.. Hem  dini  değerlerimize Müslüman sanılanlar  en büyük kötülüğü yapıyor hem de  milli  değerlerimize Milli zannettiklerimiz ihanet  ediyorlar..

Türk Milliyetçiliğini  “”AYAKLAR ALTINA ALDIM”” diyenlerle ;Milliyetçiyim “” diyenler yan yana. Ne Mutlu TÜRK’ÜM demekten kaçanlarla  “”TÜRK OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”  diyenler aynı fotoğrafın içinde..

Bu Millet Mutlaka bir bedel  ödeyecek ki   sahip oldukları  değerlerin kıymetini bilsin. Allah’ın  partisi  olur mu?  Evet olur. Vatandaşa  soruyorlar…SEN HANGİ PARTİYE OY  VERECEKSİN?  Cevap..””ALLAH’IN PARTİSİNE..”” Allah’ın partisi hangisidir?   Cevap………  dır..  Zihniyet bu….Bu Zihniyetten kurtulmanın  tek  yolu demokrasidir,  hukuktur,  adalettir. Özellikle  aydın  adı  verilen her alanda  görev yapan tüm   vatan sever  insanımızın  bu  gerçekler  karşısında  çok  uyanık olması gerekiyor..

Türkiye hızla  uçuruma  doğru  sürükleniyor..   Bazı  siyasilerin sözlerinin  hepsi yalan üzerine inşa  edilmiştir.   Tek  ayak  üstü  bazı siyasi partilerin genel Başkanları onlarca yalan  söylüyorlar…

Ülkemizin “BEKA  SORUNU VARMIŞ” tam bir kuyruklu yalan… Bu sözü söyleyen ve siyasi manevralarına bahane üretenlerin vatan severlikle Milliyetçilikle, Ülkücülükle, Bilge liderlikle uzaktan yakından alakaları yoktur...

Bu tür kişilerin  gizli  görevleri  vardır..   Tebliğ  edilen görevi tamamlamak için her türlü  kişiliğe  ,kılığa  bürünebilirler. Bunlar bazen  VATANSEVER,  BAZEN MİLLİYETÇİ; BAZEN  ATATÜRKÇÜ;  BAZEN DE  MÜSLÜMAN HATTA ZAMAN ZAMAN DA  SOSYAL DEMOKRAT  OLDUKLARI GİBİ  ,EN AŞIRI  AKIMLARIM YANINDA DAHİ YER ALIRLAR.. Öyle kişiliklere  şahaptırlar ki   “”ŞEYTANI BİLE KANDIRIRLAR.””

Tanımladığım kişilerin kimler olduğunu merak  ediyorsanız ANKARA’YA doğru bir yolculuk yapın yeter..

Tek kurtuluş  yolumuz  Atatürk’ün temelini attığı Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetim şekli  olan  demokrasidir. Tek  adam ve ya diktatörlük çağı çoktan yok olmuştur..

Kula kulluk  değil Allah’a   samimi kul olmanın yolu da Demokrasiden geçer. Hepimiz   düşmanlığa  değil, dostluğa sarılmalıyız..

Atatürk ,bu toprakların yetiştirdiği  büyük  devlet   adamıdır…O’NUN önderliğinde ,düşünce felsefesinin özünden hareket ederek  çağdaş uygarlık seviyesine  ancak ulaşabiliriz.. 

Son söz  olarak  diyorum ki

“EY DİYANET İŞLERİ YETKİLİLERİ BU GÜN ÖZGÜRCE  ATATÜRK’Ü TANIMIYORSANIZ, EVİNİZDE  EŞİNİZLE  BİRLİKTE MUTLU BİR ZAMAN DİLİMİ YAŞIYORSANIZ, İNSAN OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORSANIZ,  KENDİNİZİ  ADAM YERİNE KOYUYORSANIZ, NAMUSUNUZ TEMİNAT ALTINDAYSA  BUNLARI BORÇLU  OLDUĞUNUZ  TEK KİŞİ VAR ,GAZİ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK…BİR KEZ DAHA HATIRLATIYORUM..

23  NİSAN ULUSAL  EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN..BU BAYRAMI ÇOCUKLARIMIZA  HEDİYE EDEN  GAZİ MUSTFA KEMAL ATATÜRK’ÜN RUHU ŞAD,MEKANI CENNET OLSUN…