2018’de  büyük önder.eşsiz komutan ,ondokuzuncu  asrın devlet  adamı GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü anlatmak  çok zor..

    Özellikle bu gün yaşadığımız  olayları  düşündüğümüzde GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü nasıl anlatmalı ve anlamalıyız?

    Her şey bir yana o,Türkiye Tarihini ve Türk Milleti’ni  değiştiren bir başbuğdur..Onun yaptıklarının izleri hala hafızalarımızda  dipdiri yaşıyor..

  ATATÜRK ;neden  80 sene sonra da konuşuluyor?

  ATATÜRK ;hukuk alanında,eğitim sahasında,ekonomik hayatımızda,sosyal  yaşantımızda  ,bunların hepsinden daha önemli dünya milletlerinin bağımsızlık mücadelelerinde  Türk önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK neden hala var?

   Neden  ATATÜRK ?  sorusunun  cevabını okuduğum  değişik  eserlerden yararlanarak  vermek istiyorum..

   O;tarihte  önemli  bir kapı açtı..O kapı ölümünden  seksen sonra hala açık..Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaşadıkça da o kapı açık kalmaya  devam edecektir..

   O; öyle  sağlam temeller üzerinde  bir devlet kurdu ki ,bu devlet tüm iç ve dış  hainlere rağmen Anadolu çoğrafyasında varlığını sürdürüyor..

  ATATÜRK;yaptıklarıyla ve hatta yapamadıklarıyla Türkiye’yi  sürekli  gelişme alanına sokmuştur..Çok kısa sürede  her alanda yaptığı yeniliklerin her birisi  üniversitelerde  tez konusu niteliğindedir..

    ATATÜRK  döneminde  Türkiye’nin 1920 ‘lerden sonra barışcı bir dış  siyaset izlemesi ve çevresiyle  barışcı  bir çizgi takip  etmesi ,kalkınmanın  ancak barış içinde gerçekleşebileceğine inanması sonucudur..Can  düşmanlarıyla bile  kurtuluş savaşından sonra ilişkilere değer vermesi Atatürk’ün  nasıl  bir önder olduğunun belgesidir..

   ATATÜRK;bu milletin bu gün en çok özlediği  ve aradığı liderdir..Türk Milleti  her başı sıkıştığında onun özler ve mezarıının ziyaret eder..On kasımlarda binlerce insanın  anıtını ziyaret etmek  arzusu  toplumumuzun hafizasından silinemez  bir şahsiyet olduğunu  gösteriyor..

   ATATÜRK;Türk Milleti’nin  hafızasından  asla silinemez..Bazı  aklı  evveller,soytarılar,iç  ve dış Türk  düşmanları yıllardan beri  uydurma bilgilerle  Atatürk’e  ve onun  ailesine insanlığa yakışmayacak  iftiralarla saldırıyorlar..Bu ahmakların başarılı  olmaları mümkün  değildir.

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü   bir kısa makale ile anlatmak mümkün değildir..Yazımın başlığında  aslında o’nun kim olduğunu iki kelime ile anlatmayı  tercih  ettim..Bu iki kelime  bize ATATÜRK’ÜN kim olduğunu özetliyor..

   ATATÜRK;güvenilen bir liderdir..

   ATATÜRK;milletine  asla yalan söylmemiştir..

   ATATÜRK;herkesin göremeyeceği  geleceği  göre bilen ileri  görüşlü bir önderdir.Baş  düşmanının dahi  ölümünden sonra  saygıyla anılan büyük  bir  devlet adamıdır.Üstün  bir zakaya ,atılımcı  bir ruha,herkesin hayarn oluğu  bir dehaya  sahiptir..

  ATATÜRK;sağlam  bir iradeye  sahiptir..
  ATATÜRK;milliyetçidir..Büyük  Türk Milliyetçisidir..

  ATATÜRK;barışcıdır..Ancak  savaşmak zorunluluğu olduğunda en önde yer alabilecek kadar cesarete sahip bir kahramandır..

  ATATÜRK;çok okuyan ,araştıran geçmişi  ve geleceği  çok iyi tahlil  eden  bir tarihcidir.

  ATATÜRK;akıl  ve bilimden yanadır.

  ATATÜRK;çok iyi  bir hatiptir..

  ATATÜRK;ölümüne  vatan severdir..Ölüm döşeğinde  dahi  vatanını  düşünen  ender insanlardandır..

    Kim ne derse desin:bana göre Atatürk  en  samimi  bir müslüman Türk evladıdır..

    ATATÜRK;eğitime önem verenve cehalete  düşman bir önderdir..

    Son bir sözünü  hatırlatarak NİÇİN ATATÜRK VATANDIR,    sorusunun cevabını  sizlerin yorumlarına bırakıyorum..

    “””YURTTA SULH,CİHANDA  SULH..””

   VATANSIZ TÜRK MİLLETİ,ATATÜRKSÜZ  VATAN  DÜŞÜNÜLEMEZ..