Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Tonya’da bir dizi ziyarette bulundu. Tonya Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Zorluoğlu’na burada, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, ilçenin genel durumu hakkında bilgi verdi.

İLK KEZ BİR BAŞKAN TONYA’YA GELİYOR

Tonya’nın yıllardır çözüme kavuşmayı bekleyen sorunları olduğunu söyleyen Başkan Beşel, Tonya Belediyesi’ni ilk kez bir büyükşehir belediye başkanının ziyaret ettiğini ifade etti.

Sorunları, beklentileri ve önerileri birinci ağızdan dinlemek için ilçeleri ziyaret etmeyi sürdüreceğini söyleyen Başkan Zorluoğlu, “Bütün ilçelerimizde bu programı gerçekleştiriyoruz. Bugün de Tonya’dayız.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, mahalle muhtarları ile yaptığı toplantıda, muhtarların sorunlarını da dinledi.

BÜYÜKŞEHİRE,

BÜYÜK YAKLAŞIM

Büyükşehir Belediyesinin yeni yaklaşımı ile Tonya’nın sorunlarına 5 yıllık bir perspektif çerçevesinde çözümler üretileceğini ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Bizim perspektifimiz 5 yıllık. 5 yıllık yatırım programımızı, yıllara böleceğiz ve bu 5 yılda sizlerin dile getirmiş olduğu meseleleri inşallah çözmüş olacağız” şeklinde konuştu.

TONYA’YA OTOBÜS SEFERİ

Başkan Zorluoğlu, “Tonya ve Şalpazarı dışında Trabzon’un her ilçesine otobüs seferleri var. Biz, Tonya ve Şalpazarı’na da otobüs seferlerini başlatacağımıza söz vermiştik. Buradan müjdeyi verelim. 20 yeni otobüs siparişi verdik. Yılbaşında inşallah teslim almış olacağız. Otobüslerimizin parası da ödendi. Şu anda üretimleri yapılıyor. Otobüslerimizi teslim aldığımızda Tonya ve Şalpazarı ilçelerimizin bu taleplerini de karşılamış olacağız.” dedi.

SU SORUNU

Büyük Mahalle’de yaşanan su sorunu ve ilçedeki kanalizasyon problemlerinden de haberdar olduklarını anlatan Başkan Zorluoğlu, Pazar yeriyle ilgili proje çalışmalarının da devam ettiğinin ifade etti. Projelendirme tamamlandıktan sonra yapımı için süratle gerekli adımları atacaklarını vurguladı. Yol çalışmaları hususunda ise adaletli bir yaklaşım içerisinde olacaklarını söyleyen Başkan Zorluoğlu, tüm Trabzon’a hakkaniyetli ve sistemli hizmetler götürüleceğini kaydetti.

BÜYÜKŞEHİRİN HER İLÇEDE İMZASI OLACAK

Tonya’nın önemli bir turizm destinasyonu olduğundan da bahseden Zorluoğlu, “Bizim 5 yıl zamanımız var. Önce projeler, sonra uygulamalar olacak. 5 yıl sonra ilçelerimizi gezdiğimizde insanlar, ‘Büyükşehirin burada nesi var’ demeyecek. İnsanlarımızın her ilçede eserlerimizi görmesi lazım ki, biz gerçek anlamda büyükşehir anlayışını bütün ilde oturtabilelim.”

MAZARET DEĞİL

ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ

“Biz mazeret değil, çözüm üreteceğiz.” diyen Başkan Zorluoğlu, “Seçim kampanyamızı yürütürken hep şunu söyledik: 1 Nisan’ı, başkanlık koltuğuna oturmak için değil, Trabzon’a hizmet edebilme heyecanı duyduğumuz için bekliyoruz. Dolayısıyla bu heyecan ve her zaman dile getirdiğimiz üzere hakkaniyet anlayışımız doğrultusunda ilçelerimizde ayrımcılık yapmayacak, tüm Trabzon’a eşit hizmet götüreceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Zorluoğlu, toplantının ardından esnaf ziyareti yaptı. Esnaf ziyareti sonrası İskenderli Mahallesi’nde de vatandaşla bir araya geldi.