Maden Dulları romanı Zonguldak’ta okuyucuyla buluşuyor.

Hasan Kalyoncu’nun yazdığı Maden Dulları/Ah Zonguldak Zonguldak adlı roman için Zonguldak’ta imza günü düzenlenecek.

Zonguldak Eğitim-Kültür Vakfı (ZOKEV) tarafından düzenlenen imza günü için Yazar Hasan Kalyoncu Zonguldak’a davet edildi.

4 Mayıs 2018 Cuma günü saat 18.00’de düzenlenecek imza günü için hazırlıklar sürdürülüyor.

Maden Dulları romanının okuyucu ile buluşmasının ardından Trabzon ve Tonya’da iki ayrı imza günü düzenleyen Kalyoncu, Zonguldak’a çağrılmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Kalyoncu şöyle konuştu: “Maden Dulları romanı sadece Tonya’nın, Tonyalıların romanı değil, aynı zamanda Zonguldak’ın da romanıdır. Tonyalıların yaşamı, yıllarca Zonguldakla kesişti, bütünleşti. Tonya’yı ve Zonguldak’ı anlatan romanın emeğin başkenti Zonguldak’ta ilgi görmesi gayet doğal. İmza günü kararı veren ve düzenlemeyi yürüten ZOKEV yöneticileri Zafer Kalafat, Ahmet Öztürk ve Kürşat Coşgun ile Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya, imza günü düşüncesini ortaya atan ve gerçekleştirilmesini sağlayan değerli ağabeyim emekli öğretmen Hamit Kalyoncu’ya teşekkür ediyorum. Zonguldaklı kültür insanlarıyla, okuyucularla buluşmaktan büyük keyif alacağımı biliyorum.”

Kalyoncu’nun katılacağı ve kitabını imzalayacağı söyleşi ve imza gününün Maden Mühendisleri Lokali’nde yapılacağı bildirildi.