Kimsesizlerin kimsesi oluyor.

Çevreden topladığı giyecekleri, mahalleleri gezerek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor.

Tonya’da “Yürüyen Adam” olarak bilinen Muhammet Çelik, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak için her fırsatı değerlendirdiğini ifade etti.

Çelik şöyle konuştu: “Haftanın belirli günlerinde yürüyüş yapıyorum. Her yürüyüşümde Tonya’nın farklı bir bölgesine gidiyorum. Bu sırada yolda gördüğüm çocuklarla sohbet ederek durumlarını inceliyorum. Çantamdaki giyeceklerden ihtiyaç sahibi çocuklara veriyorum. Onların sevincini gördükçe mutlu oluyorum. Giyecekleri, arkadaşlarımdan, dostlarımdan, yardımseverlerden topluyorum. Topladığım giyecekleri evde biriktiriyor, yürüyüş sırasında bir kısmını yanıma alıyorum. Bu faaliyetimi sürdürmeye kararlıyım. İhtiyaç sahiplerine yardım edebilmişsem ne mutlu bana!...”

Bir anısını da anlatan Çelik, şöyle devam etti: “Bir gün Toksar üzerinden Karakısrak’a doğru yürüyordum. Yaşlı bir teyzenin yanında 12 yaşlarında bir kız çocuğuna rastladım. Yanımdaki botları çocuğa verdim. Bana teşekkür ettiler. Bir gün sonra yaşlı teyze beni çarşıda gördü. Tekrar teşekkür ederek bana: ‘Torunum sabaha kadar sevincinden uyumadı. Botları kucağına aldı ve öyle yattı.’ Hem duygulandım, hem ağladım. Bunun gibi pek çok olayla karşılaştım.”

Çelik, bu çalışmasını sürdüreceğini, yardımseverlerin kendisine destek olmasını istedi.