Bu kez de Ankara’ya yürüyor.

Trabzon’un Tonya ilçesinden “Yürüyen Adam” olarak anılan Muhammet Çelik Ankara’ya yürümek için yola Tonya’dan yola çıktı.

Kansere karşı farkındalık yaratmak için Ankara’ya yürümek için yola çıktığını ifade eden Çelik, daha önce de Trabzonspor’un kupası için İstanbul’a yürümüştü.

TRABZON’A ONKOLOJİ HASTANESİ YAPILSIN

Kansere karşı farkındalık yaratmak istediğini ifade eden Çelik, Cumhurbaşkanından Trabzon’a Onkoloji Hastanesi yapılmasını isteyeceğini söyledi.

Yürüyen Adam Muhammet Çelik, yürüyüşe başlamadan önce şöyle konuştu:

“Bugünden itibaren Ankara’ya yürümek için yürüyüşe başlıyorum. Yürüyüşüm amacı kanserle ilgili. Kanser hastalarına bir farkındalık yaratmak için bugün yola çıkıyorum. Ankara’ya kadar gideceğim. Bu yürüyüşümde, bana Tonyalıların ve Kanser Araştırma Derneği yetkililerinin maddi ve manevi desteği var. Sponsorlarım Metin Çelik ve Veysel Kurt’a teşekkür ediyorum.”

KANSER İLAÇLARI BEDAVA VERİLSİN

Yürüyüş sırasında giyeceği tişörte bastırdığı, kanserden ölenlerin fotoğraflarını da gösteren ve kanser ilaçlarının bedava verilmesini isteyen Çelik, şöyle devam etti:

“Bu resimde gördüğünüz hastalar, hepsi kanserden öldü. Bunlar son iki yıl içinde kanserden öldü. 15 yaşında, 80 yaşında ölenler var. Annem kanser hastası olarak hastanede yatarken çok büyük acılar çekmişti. Biraz da o beni yönlendirdi yürüyüşe. Ankara’ya gidince muhakkak Cumhurbaşkanımızla görüşeceğim. Trabzon milletvekilleri bana yardımcı olacak görüşmem için. Trabzonda Onkoloji Hastanesi yapılmasını istiyorum. Ayrıca kanser ilaçları bedava olsun ya da cüz’i bir fiyatla olsun. Bir de yaşam alanlarımızda, marketlerdeki yiyecek içekler kanseri tetikliyor. Bunun da çözümünü isteyeceğim.” dedi.