Tonyakoop genel kurulu yapıldı.

S.S. Tonya ve Bütün köyleri Kalkınma Kooperatifinin olağan genel kurulu yapıldı.

Genel kurulda, yönetim kurulu aklanmadı.

Yeni yönetim ve denetleme kurullarının seçiminin yapıldığı genel kurulda, aklanmayan eski yönetim hakkında inceleme yapmak üzere beş kişilik bir komisyon kuruldu.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’in divan başkanlığını yürüttüğü genel kurulda, sert tartışmalar yaşandı.

Yönetim ve Denetleme kurullarının raporlarının okunmasının ardından söz alan ortaklar, yönetim kurulunu eleştirdi. Yoğun tartışmalardan sonra raporların aklamasına geçildi. Yapılan oylamada, oybirliği ile yönetim ve denetleme kurulları aklanmadı. Bunun üzerine 45 gün süreyle görev yapacak ve kooperatif hesaplarını inceleyecek bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Yapılan değerlendirmede, Mehmet Çömcüoğlu, Mustafa Şen, Mehmet Aktaş, Ahmet Kurt ve Niyazi Küçük hesap inceleme komisyonu olarak görevlendirildi.

Komisyonun hazırlayacağı rapor, 45 gün sonra toplanacak genel kurulda yeniden oylanarak aklamanın sonucu belirlenecek.

Daha sonra kooperatifin tahmini bütçesi ve kadro cetvelleri görüşülerek karar bağlandı.

Genel kurulda, daha önce yönetim kurulu hakkında yapılan suç duyurusuna ortakların da müdahil olabileceği kararlaştırıldı.

Yönetim ve denetleme kurullarının huzur hakları ve yollukları ile ilgili görüşmede, geçen yıllarda asgari ücret olan huzur hakları, yönetim kurulu üyeleri için ayda 500 liraya, denetleme kurulu üyeleri için de 250 liraya indirildi.

Yeni dönem için yapılan seçimlerde yönetim kurulu asıl üyeliklerine Cengizhan Cora, Yunus Tekin Baki, Güngör Barutçu, Metin Yılmaz seçildi. Denetleme Kurulu ise Osman Beşel, Cemil Yılmaz ve Mustafa Şen’den oluştu.