Kaleönü Mahallesi’ndeki yangında bir ev oturulamaz hale geldi.

Kaleönü Mahallesi’nde meydana gelen yangında Tahsin Yılmaz’a ait ev oturulamaz hale geldi.

Yangın sırasında evde uyuyan ev sahibi Yılmaz da vücudunun değişik yerlerinden yandı. Yılmaz, ambulansla Tonya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve hastane önünde ilk müdahale ambulansta yapıldı.

Akşam saatlerinde başlayan yangına önce mahalle sakinleri müdahale etti. Olay yerine ulaşan Tonya Belediyesine ait su arozözü ile yangın söndürülmeye çalışıldı.

Vakfıkebir Belediyesi’nden istenen itfaiye aracı da söndürülen yangının soğutma çalışmalarına katıldı.

Edinilen bilgiye göre, ev sahibi Tahsin Yılmaz, yangın sırasında evde uyuyordu. Yangının evi sarmasıyla o da vücudunun özellikle belden yukarısından yandı.

Komşular, bir yandan yangını söndürmeye çalışırken bir yandan da eşyaları kurtarmak için çaba sarf etti. Bu arada haber verilen belediyeye ait su arozöz de yangın yerine ulaştı.

Vücudu yanan Tahsin Yılmaz, Tonya Devlet Hastanesi’nde kaldırıldı. Yılmaz, yapılan ilk müdahaleden sonra Trabzon’a sevk edildi.

Vatandaşların ve su arozözünün mücadelesi ile yangın söndürüldükten sonra olay yerine gelen Vakfıkebir Belediyesi itfaiye aracı da soğutma çalışmalarına katıldı.

Tonya’da itfaiyenin olmamasının eleştiren vatandaşlar, “Çok şükür, can kaybı olmadı. Ama, ev oturulamaz hale geldi. Eşyalar tamamen yandı. Tonya’da itfaiye olsaydı en çok on beş dakikada yangına müdahale ederdi. Vakfıkebir’den ancak kırk beş dakikada gelebildi. Tek tesellimiz can kaybı olmayışıdır.” dediler.

Tahsin Yılmaz’ın KTÜ Farabi Hastanesi’nde yanık bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.