Tonya Devlet Hastanesi’nde yıllar sonra doğum gerçekleştirildi.

Tonya Devlet Hastanesi’nde doğum servisinin olmaması nedeniyle gebeler başka ilçelerdeki hastanelerde doğum yapıyor.

Kalınçam Mahallesi’nden Emine Bostan, Tonya Devlet Hastanesi’nde normal doğumla birlikte bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Bostan, “Üçüncü çocuğuma hamileydim. Doğum sancılarım başlayınca kendi imkanlarımızla hastaneye geldik. Hastanedeki ebe ve doktorumuzun yardımıyla üçüncü çocuğumu dünyaya getirdim.” dedi.

Hastanede gerçekleştirilen doğumda 3 kilo iki yüz gram ağırlığında sağlıklı bir bebek dünyaya geldi.

Emine Bostan’ın doğumunu gerçekleştiren Dr. Osman Taflan şunları söyledi: “Hamile hastamız hastanemize doğum sancısı ile geldiğinde doğum başlamak üzeriydi. Başka bir hastaneye sevk etmek için zamanımız yoktu. Hastanemizdeki ebemizle birlikte doğumu gerçekleştirdik.”

Tonya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Kadir Topcu ise, “Uzun yıllardan sonra hastanemizde bir doğum daha gerçekleşti. Hastanemizde doğum servisi ve ekibi olmamasına rağmen, acil doğumları gerçekleştirebiliyoruz. Bugün de hastanemizde adını “Şirin” koyduğumuz bir kızımız dünyaya geldi. Doğumu gerçekleştiren personelimizi kutluyorum.” dedi.

Tonya Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen normal doğumun ardından, anne Emine Bostan ve Şirin bebek kontrol amaçlı Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Hamilelerin başka hastanelerde doğum yapması nedeniyle, Tonyalı bebeklerin doğum yeri Vakfıkebir ya da Trabzon olarak kayda geçiyor. Tonyalı anne babalar ise bu durumu kabullenemiyor ve çocuklarının nüfusa kaydı sırasında doğum yeri olarak Tonya’nın yazılmasını istiyor.