Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi esnaflarından Yusuf Şentürk, yaralanan köpeğin ayağına ağrı kesici krem ile masaj yaptıktan sonra ağrılarını hafifletmek için sosis içerisine ağrı kesici ilaç koyarak tedavi etti.

Vakfıkebir İlçesi Çarşı Mahallesi’nde market işletmeciliği yapan Yusuf Şentürk(63) isimli esnaf ayağı yaralı halde işletmesinin önüne gelen köpeği tedavi etmek amacıyla işletmesinden aldığı sosis içerisine koyduğu ağrı kesici ilaç ile köpeğin ağrılarını hafifletti. Bir gün sonra işletmenin önüne tekrar gelen köpek Şentürk’e ayağını uzattı. Şentürk bir gün önce yaptığı işlemi yine ayağı yaralı köpeğe uygulayarak, soğuk mevsimde insanların içini ısıtan görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bu soğuk günlerde doğal olarak yapılması gerekeni yaptığını ifade eden Yusuf Şentürk, “Birkaç gün öncede köydeydim. Evin kapısını açtığımda bir kedinin ayağının sakat olduğunu gördüm. Evde bulunan beyaz peynirin içine ağrı kesiciyi ezerek yemesini sağladım. Biraz ağrı kesici krem ile masaj yaparak tedavi etmek istedim.”dedi.

Market işletmecisi Yusuf Şentürk şöyle devam etti: “Bu benim dedemlerden gördüğüm bir uygulama idi aynısını yaparak tedavi etmeye çalıştım. Birkaç gün sonra ise işyerimin önüne gelen ayağı sakat bir köpeği aynı yöntemle tedavi ettim fakat beni en çok duygulandıran ise bir gün sonra aynı köpeğin iş yerimin önüne gelerek ayağını uzatarak aynı işlemi tekrarlamamı istemesi oldu. Biz insanlar konuşarak her derdimizi anlatabiliriz ama hayvanlar ancak hal ve hareketleri,  bakışlarıyla dertlerini anlatırlar. Bunu da insanoğlunun anlaması gerekir.”