Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Barak Gölü ve çevresini ziyaret etti.

Ustaoğlu yaptığı açıklamada, Karşular Mahallesi üzerinden Kadıralak Yaylası’na giden yolda eksik kalan 600 metre uzunluğundaki yolun da betonlanacağını söyledi.

Vali Ustaoğlu ve beraberindekileri Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Belediye Başkanı Osman Beşel karşıladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, il müdürleri, bazı ilçelerin kaymakamları ile Tonya’ya gelen Vali Ustaoğlu, Canikdere Şelalesi Yürüyüş Yolu’nda incelemelerde bulundu. Ardından, beraberindekilerle Barak Gölü’nün bulunduğu Karşular Mahallesi Barak Yaylasına gitti.

Gölün bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Vali Ustaoğlu, Barak Gölü’nü oluşturan Hasan Kalyoncu’dan bilgi aldı.

Gölü, ve çevresindeki piknik alanını beğendiğini ifade eden Ustaoğlu, “Trabzon’da turizme yönelik önemli adımlar atılıyor. Bugüne kadar genellikle doğu ilçeleri bu konuda öne çıkmıştı. Artık batı ilçelerinde de önemli çalışmalar gözleniyor. Uzungöl çevresi gibi betona boğulmadan bir altyapı gereklidir. Buna dikkat etmek lazım.” dedi.

Çay molası verilen Barak Gölü piknik alanında, Kadıralak Yolunun geçen yıl betonlandığının, ancak 600 metre bir bölümün tamamlanmadığının ifade edilmesi üzerine, Vali Ustaoğlu, konuyu not aldırdı ve yolun betonlanmasını için ilgililere talimat vereceğini söyledi.

Daha sonra Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler, Mavi Yıldız çiçeklerini görmek üzere Kadıralak Yaylası’na gittiler.