Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Adayı Yavuz Aydın MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener ve çağrı heyeti üyelerinin Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmeleri ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Yavuz Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu kaotik durumun aşılmaya çalışıldığı, iktidarı ve muhalefeti ile barış rüzgarlarının estirildiği bugünlerde, MHP Genel Başkanının diğer partilere ve mensuplarına göstermiş olduğu barış, diyalog ve hoşgörü anlayışının kendi partisine ve mensuplarına göstermemiş olmasını üzüntü ile izlemekteyiz.

BU KARAR YAKIŞMAMIŞTIR

Demokrasiye sahip çıkmak adına tek yumruk olduğumuz bir dönemde sadece demokratik hakkını kullanan genel başkan adaylarımızdan Sayın Meral Akşener hanımefendiyi ve partimizin Kurucular Kurulu Üyesi, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yol arkadaşı, 12. Sulh Hukuk Mahkemesi Başkanı'nın mahkeme salonunda kendisine; “MHP’nin Olağanüstü Kongresini yapmak üzere görevi almaya hazır mısın?” sorusuna; “Tabi ki!...” diyerek kararlılığını ortaya koymuş çağrı heyeti başkanlığımızı yapan Sayın Ali Sağır Bey, çağrı heyetimizde görev yapan Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç Bey, Başbuğumuzun ortaya koyduğu "Şahsiyetçilik ve Hürriyetçilik" ilkesi gereği ülkücü iradenin olağanüstü kurultay talebini gerçekleştirmiş olmalarının karşılığı, partiden ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmeleri olmamalıdır.

Bu karar ne demokrasiye ne hukuka, ne de ülküdaşlık hukukumuza yakışmamıştır.

“Doğruya doğur yanlışa yanlış” demekten asla vazgeçmeyeceğiz.

Her zaman söylediğim gibi musalla taşına yatana kadar MHP ve ülkücü hareketin emrinde nefer olmaya devam edeceğiz.” dedi.