Devlet arazisine dikilen Hint kenevirleri imha edildi.

Tonya Emniyet Amirliği ekipleri ve Trabzon Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü elemanlarının ortaklaşa düzenlediği operasyonla 500 kök Hint keneviri yakalandı.  

Kaleönü Mahallesi Vatonar semtinde devlet arazisine Hint keneviri dikildiği tespit edildi. Polis ekiplerinin hazine arazisinde yapmış olduğu çalışmada dikilen uyuşturucu hammaddesi Hint kenevirlerinin 500 kök olduğu öğrenildi.

Boyları 2 metreye yaklaşan Hint kenevirleri sökülerek İlçe Emniyet Amirliği önüne getirildi ve burada yakılarak imha edildi.

Devlet arazisine dikilen Hint kenevirlerinin kim ya da kimler tarafından dikildiği henüz netlik kazanmadı. Emniyet görevlilerinin, Hint kenevirlerini eken kişi ya da kişilerin belirlenmesi için yoğun bir çalışma içinde oldukları öğrenildi.

Başarılı bir operasyonla 500 kök Hint keneviri yakalayıp imha eden İlçe Emniyet Amirliği yetkilileri, uyuşturucu ile mücadeleye önem verdiklerini ifade ederek, ilçe genelinde bu tür uygulamaların vatandaşlar tarafından kendilerini bildirilmesini istediler.