2016-2017 öğretim yılı Üniversite Sınavını kazanan ve üniver­sitelerin dört yıllık bölümlerinden birine yerleşen Tonyalı öğren­ciler, Tonyahaber’e ulaşan bilgilere göre şöyle.

Esma Sezgin - Zonguldak/Bülent Ecevit Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü,

Ülkühan Köse – Balıkesir Üniversitesi BESYO Antrenörlüğü,

Süreyya Kalyoncu – Işık Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce),

Sade Naz Günaydın – Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Yönetimi,

Kaan Ali Uzun – KTÜ Elektrik Elektronik,

Aslı Kurt – İstanbul Teknik Üniversitesi – Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik,

Aleyna Hacısalihoğlu – KTÜ Türkçe Öğretmenliği,

Alaattin Çelik – KTÜ İlahiyat Fakültesi,

Ceren Kurt – KTÜ Özel Eğitim Öğretmenliği,

Büşra Kalyoncu – Atatürk Üniversitesi Felsefe Bölümü,

Emirhan Kalyoncu – Atatürk Üniversitesi Coğrafya Bölümü,

Pınar Cavdar – 19 Mayıs Üniversitesi Ebelik Bölümü,

Ayşenur Kalyoncu – 19 Mayıs Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü,

Nuri Caner Karabela – Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği,

Çağla Su Hacıoğlu – Kırklareli Üniversitesi Yazılım Mühendisliği,

Murat Mert Kara – Sakarya Üniversitesi Gıda Mühendisliği,

Elvan Köksal – Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi,

Barış Uzun – KTÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü,

Okan Bahadır- KTÜ İktisat,

Kader Karagüzel – KTÜ Kamu Yönetimi,

Kübra Karacair – KTÜ Matematik Bölümü,

Ümran Bahadır – Kastamonu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği,

Aynur Karagüzel – 19 Mayıs Üniversitesi Tarih Öğretmenliği,

Gökçe Karagüzel – Recep Tayyip Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği,

Derya Kurt – Ordu Üniversitesi  Sosyoloji Bölümü,

Zehra Karagüzel – Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık,

Fatma Yılmaz – Sinop Üniversitesi Türkçe öğretmenliği,

Yavuz Selim Erdoğan – İstanbul Üniversitesi Fizyotrabi,

Oktay Altuntaş – Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi,

Ramazan Kalyoncu – Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi,

Bahtiyar İnce – Atatürk Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği,

Ümit Can Bilek – Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Beyzaj Mimarlığı,

Asya Naz Kalyoncu – ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü,

Ali İhsan Yıldırım – İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi,

Ahmet Kaan Birinci – Atatürk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi.

Deniz Öztürk - 19 Mayıs Üniversitesi Matematik Öğretmenliği,

Aslıhan Erdem - Karabük Üniversitesi BESSO,

Ayşe Sargın - 19 Mayıs Üniversitesi Sağlık Yönetimi,

Nurbanur Başar - Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü,

Şerife Baki - Rize Recep Tayyip Üniversitesi İlahiyat Fakültesi,

Görkem Paşaoğlu - Kırklareli Üniversitesi Makine Mühendisliği,

Kaan Karaca - KTÜ Hukuk Fakültesi