Tonyalı U.K. Trabzon’da Uzunsokak’taki bir restoranın ikinci katında pompalı tüfekle ateş açtı.

Geçen yıl Kasım ayında Yenimahalle’de evi yanan ve yangın sırasında eşi C.K. ve kızı H. K. Can veren U.K. Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir işyerini yoğun müşteri bulunduğu sırada bastı. U.K’nun olay sırasında havaya ateş açtığı bildirildi.

Olay nedeniyle polis ekipleri Uzunsokak’ta güvenlik çemberi oluşturdu. Bölgeye Özel Harekat ekiplerinin de sevk edildiği öğrenildi.

Tonyahaber’in telefonla ulaştığı U.K. yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “İki buçuk aydır kızımı göremiyorum. Bugün Tonya’ya gittim. Çocuğum E. A. K.’yı gördüm. Yüzüne bakamadım. Altı aydır bana sözler verildi. Söz verenler sözlerini tutmadı. Bir yerde çalışmıyorum. İşim yok. Şu anki durumumdan ben de utanıyorum. Vali gelsin, vekil gelsin, bana verdikleri sözleri tutsunlar. İnsana değer verdiklerini anlayalım.”

Öte yandan U. K.'nın yangında kendisinin de zarar gördüğü ve hastaneden çalışamaz raporu almaya çalıştığı, ancak alamaması üzerine yaşadığı sorunlar nedeniyle eylem yaptığı ifade edildi.

Polis, U.K.’yı uzun süre ikna etmeye çalıştı. Ayrıca yakınlarından bir kişinin de olay yerine gelerek ikna etmeye katıldığı bildirildi. U.K. bir elinde telefon, diğer elinde tüfekle sürdürdüğü eyleminden ikna çalışmaları sonunda vazgeçti ve polis tarafından gözaltına alındı.

U.K.’nın iş yerinden alınmasının ardından vatandaşlar bir anda polis aracına koşarak U.K’ya tepki gösterdi. Polis araya girerek vatandaşları uzaklaştırdı.

2017 yılı Kasım ayında U.K.’nın Tonya’ya bağlı Yenimahalle’de bir gece evi yanmış ve yangın sırasında eşi C.K. yaşamını yitirmişti. Yangın sırasında iki yaşındaki kızı H. K. Ağır yaralamış ve bir süre sonra tedavi edildiği hastanede vefat etmişti. U.K. ise yangından yaralı olarak kurtulmuştu.

Olayın ardından U.K.’yı ziyaret pek çok yetkili yardım sözü vermişti.