Ankara Tonyalılar Derneği’nde görev değişimi.

Ankara’da etkinliğini sürdüren Tonyalılar Derneği genel kurulu yapıldı. Genel kurulda yeni yönetim ve denetleme kurulu üyeleri belirlendi.

Derneğin başkanlığına Emekli Kurmay Albay Mustafa Yıldırım seçildi.

2012 yılından beri Ankara'daki faaliyet gösteren Ankara Tonyalılar Derneği, 26 Mayıs tarihinde gerçekleştirdiği genel kurul ile yeni yönetimini belirledi.

Genel kurul sonrasında başkanlığa Emekli Kurmay Albay Mustafa Yıldırım seçilirken yönetiminde şu isimler yer aldı: Cemil Özgür Tomar, Mehmet Cemal Öztürk, Zeynep Güner Tomar, Filiz Paşaoğlu Gül, Yusuf Günaydın ve Seçkin Gül.

Denetim kurulu da, Kemalettin Aydın, Hasan Fermanoğlu ve Mustafa Karagüzel’in seçildiği bildirildi.

Başkan seçilen Yıldırım, kongrenin hayırlı olmasını dilerken derneğin kurucu başkanı Ahmet Paşaoğlu ve bir önceki başkan Ayşegül Banker Etker ve yöneticileri ile birlikte kuruluşundan bugüne kadar derneğe hizmet eden ve emek veren herkese teşekkür etti.

Kendileri için bu görevin bir bayrak yarışı olduğunu ifade eden Başkan Yıldırım, “Görevimizi yaparken üyelerimiz ile iletişime önem vereceğiz. Şu anki üye sayımız 139. Bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz. Faaliyetlerimiz ile üyelerimizin sosyal yaşantılarına Tonya sayfası açmak istiyoruz. Dernek lokali bizim öncelikli ihtiyacımız. Bununla ilgili çalışmalar yapacağız. Ankara’da öğrenim gören öğrencilerimizin elinden tutacağız. İhtiyacı olanlara yardım edeceğiz. Ayrıca önem verdiğimiz noktalardan birisi de Tonyamızın tanıtımı ve Ankara’daki temsilidir. Bu konulara önem vereceğiz. Tonya ile ilgili bütün gelişmeleri siyasi değerlendirmelerden uzak tutarak titizlikle takip edeceğiz.” dedi.