Valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre 41 ilin valisi değişti.

Valilerin bir bölümü Mülkiye Başmüfettişi olarak merkeze alınırken pek çok valinin de görev yeri değiştirildi.

Tonyalı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş da merkeze alınarak Mülkiye Başmüfettişi görevine getirildi.

Bu arada Muğla Valisi Esengül Civelek de Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Valisi olurken; Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger de İzmir Valisi oldu. 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi oldu, 23 ilin valisi yeni illere atandı. 8 ilçenin kaymakamı da çeşitli illere vali olarak atandı.

Mülkiye Müfettişi olarak merkeze alınan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 1960 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi Trabzon Tonya'da, Liseyi Trabzon'da, Yüksek Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. İstanbul'da Avukatlık ve Hakimlik stajı yaptı.

İstanbul Valiliği Kaymakam Adaylığı, Söğüt, Aliağa Kaymakam Vekilliği, Mut, Karaçoban, Kurtalan, Osmaneli, Manyas, Söğütlü Kaymakamlığı, Elazığ ve Kırşehir Vali Yardımcılığı, İnegöl Kaymakamlığı, Üsküdar Kaymakamlığı, Muş, Kastamonu, Manisa Valiliği ve Rize Valiliği görevlerinde bulunan Vali Erdoğan Bektaş, 26 Ekim 2018 tarihinde Zonguldak Valiliğine atanarak 07.11.2018 tarihinde göreve başlamıştı.

2020 yılı Haziran kararnamesi ile de Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirildi.