Tonyalı Üniversite Öğrencilerinden İyi Parti'ye Doğu Türkistan Ziyareti.

Çağdaş Uygarlık Platformu temsilcilerinden Alperen İnce ve Mert Aydın; İyi Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli'yi ziyaret etti. Ziyaretçiler İyi Parti'nin Doğu Türkistan hassasiyeti için teşekkür etmeye ve tanışmaya geldiklerini belirtti.

SARAY MUHAFIZLIĞI MİLLİYETÇİLİK OLAMAZ

İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli Perinçek'i kast ederek "Ülkücü düşmanı, beka vadisi müdaviminin alçaklığının ve satılmışlığının sınırı olmadığını 80'lerden bu yana biliriz masum Doğu Türkistanlılar için Çin'in PKK'sı demesini anlarız da Turan ülküsü diye gezinenlerden niye çıt yok?" ifadelerini kullanırken saray muhafızlığının milliyetçilik olamayacağını belirtti.

DOĞU TÜRKİSTAN HER ŞEYDEN EVVEL İNSANLIK MESELESİDİR

Çağdaş Uygarlık Platformu yöneticisi Alperen İnce ise "Bizler Doğu Türkistan'ı her şeyden evvel insanlık namına savunuyoruz. Çin dünyanın en kapalı yönetimlerinden biri. Vatandaşlarına temel hak ve hürriyetleri dahi çok görüyor. Bunun yanında iktidar yıllardır Müslümanlık adına oy topladığı, son yıllarda ise Kızılelma gibi milliyetçi kavramları sıklıkla kullanmakta olduğu için şayet mesele buysa Doğu Türkistan'ın Türk ve Müslüman olduğunu da hatırlatırız." dedi. Bakan Çavuşoğlu'nun "Çin aleyhtarı yayınlarına müsaade etmeyeceğiz" sözlerine tepki gösterdi.

BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİNE DESTEK MESAJI

Öğrenci Alperen İnce, sözlerine Boğaziçi meselesine değinerek devam etti. Gençlerin protesto hakkının kullanmasının yerinde olduğunu savundu. Herkesle oturup kalkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlerin düşüncelerini de dikkate alması gerektiğini ifade etti.

LİYAKATSİZLİK ZİRVE YAPTI

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli ise geçmişte birçok haksızlığa uğradığını, Ankara'da "dayısı" olmadığı için memur olarak alınmadığını söyledi. "O günler dahi bundan iyiydi" diyerek kayırmanın, liyakatsizliğin bugün zirve yaptığını belirtti.