Almanya‘nın Werdohl şehrinde ikamet eden Tonyalı Bektaş ailesinin hukukçu kızları Belma Bektaş ile yine aynı kentte ikamet eden Yozgatlı eğitimci  Yavuz Sultan Selim Kılıç,  Plettenberg’teki Schützenhalle’de yapılan muhteşem bir düğünle hayatlarını birleştirdiler.

Belma ile Yavuz Sultan Selim’in sevgileri ilkokul sıralarında başlamış ve  bitip-tükenmeden üzerine koyarak artmış. İkili mutlu son için hedef olarak kendilerine eğitimlerini tamamlamayı belirledi. Yavuz Sultan Selim, eğitimini bitirdikten sonra öğretmen olarak  çalışmaya başladı. Belma Bektaş ise şimdi bir hukukçu. Eğitim ve kariyer  sorunu çözüldükten sonra ikili Plettenberg’teki Schützenhalle salonunda yapılan muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.

Plettenberg’teki düğüne yaklaşık bin kişilik bir davetli topluluğu katıldı. Almanya’nın dört bir yanından eş, dost ve akrabalar güzel çifti mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.  Belma Bektaş’ın İstanbul’dan gelen özel okul sahibi eğitimci amcası Mehmet Bayram Bektaş da düğündeydi.

Grup Zigana, davetlileri Türkiye’nin her yöresine hitap eden melodileriyle davetlilere eğlenceli dakikalar yaşattı. Märkischer Kreis bölgesinden Yozgatlı Gülcan Kiraz’ın Türkiye’den özel olarak getirttiği testi eşliğinde oynanan Yozgat Testi Oyunu ilgi ile izlendi. Oyun testinin yere çalınıp kırılmasıyla son buldu.