Tonyalı Elif, Liselere Giriş Sınavı (LGS) birincisi oldu.

20 Haziran 2020 tarihinde düzenlenen LGS sonuçları açıklandı . 1 milyonu aşkın öğrencinin katıldığı sınavda Tonyalı Elif Ceren Günaydın birinci oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Haziran tarihinde yapılan LGS sonuçlarına göre Tonyalı Elif Ceren Günaydın bütün soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

İskenderli Mahallesi'nden olan ve Kayseri Adliyesinde hakim olarak görev yapan Bayram Günaydın'ın kızı olan Elif Ceren Günaydın, 2020 LGS  'de bütün soruları doğru cevaplayıp  500 tam puan alarak Türkiye Şampiyonu oldu.

İlkokulu ve 6, 7. sınıfı Trabzon Ahmet Yahya Subaşı Ortaokulunda okuduktan sonra Kayseri Besime Özderici Ortaokuluna devam eden Elif Ceren, başarısını kitap okuma,derslerini dikkatle dinleme, günlük düzenli çalışmaya borçlu olduğunu söyledi. Lise tercihini yine devlet okulu olan ve Sultan Abdülhamit Han'ın yadigârı İstanbul Kabataş Fen Lisesinden yana kullanacağını ve sonrasında  Tıp doktoru olmak istediğini belirtti. 

Kayseri’de Hâkim olan Bayram GÜNAYDIN, “bu gururu bize yaşatan kızıma teşekkür ediyor, tüm Tonyalı hemşehrilerimle paylaşıyor ve hepsine ayrı ayrı selam, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.” dedi.