Tonyahaber okuyucuları, Tonyahaber’e sert çıktı.

Gazetemizi ziyaret eden okuyucular, “Gerçekleri niye yazmıyorsunuz? Sokağa da kulak verin biraz.” dediler.

Ziyaretleri sırasında eleştirilerini dile getiren Rızvan Bektaş ve Mustafa Karabulut şöyle dedi: “Cumhurbaşkanı diyor ki üç çocuk olacak. Asgari ücret üç çocuk için yeter mi? Bir de kira veriyorsa ne yapacak? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis’te, Menderes’in resmini gösteriyor. Bunu siz astınız diyor. Peki, Kılıçdaroğlu mu astı onu? Kılıçdaroğlu kaç yaşındaydı o zaman? Hükümet yol yaptı, tünel yaptı, köprü yaptı diyorlar. İtirazımız yok yaptı. İyi güzel de bunlardan ne üretiliyor?  Buğday ithal, et ithal, saman ithal…

Vatandaş yastığın altındakini bozdursun diye bağırıyorlar. Yastığın altında var mı da bozduracağız?”

Sokaktaki insanın görüşlerine yer verilmesini isteyen Bektaş ve Karabulut şöyle devam etti: “Yabancı paranın Türkiye’ye girmesi sermayenin işine yaradı; işçi kesimini bitirdi.

Hükümet başarılı diye iddia ediliyor, vatandaş da hükümetin peşine takıldı gidiyor. Soruyoruz: Askerin başına çuval geçirdiler, ses çıkmadı. İsrail, Mavi Marmara gemisinde 9 kişiyi öldürdü, ses çıkmadı. Hollanda’da Bakana saldırdılar, ses çıkmadı. Almanya’da Türk yolcuları hava alanlarında köpeklere arattırıyorlar, kimsenin sesi çıkmıyor. Bu mu başarı?”

Halkın ekonomik bunalımda olduğunu ifade eden ziyaretçiler, “İktidar başarılı, halk refaha kavuştu deniyor. Eskiden lokantalar masalarını dışarıya atardı, masalar doluydu. Şimdi vatandaş bir parça pide ile kahvede açlığını gideriyor. Refah buysa bir diyeceğimiz yok…” dediler.