AKP Tonya Belediye Meclis Üyesi Hasan Tonya’dan Cumhurbaşkanına eleştiri.

Haber61’den Levent Ustabaşı’nın haberine göre AKP Trabzon İl Başkanlığının yaptığı toplantıda büyük bir tartışma yaşandı.

AKP Trabzon İl Başkanlığı’nın 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalarla ilgili İl Başkanı Haydar Revi, AKP’li belediye meclis üyeleri ile Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) üyelerini toplantıda buluşturdu. Ancak toplantıya 204 meclis üyesinden sadece 98’i katıldı.

Yoklama aldığı sırada sinirlenerek,” Neden katılım az?” diye sorgulayan Haydar Revi, ardından bir konuşma yaptı. Sonra da meclis üyelerine söz verildi. Bu sırada kriz patladı.

Tonya Meclis Üyesi Hasan Tonya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Muhtarları defalarca yanına çağırdı. Bizi bir kez bile davet etmedi. Bu doğru değil. Şimdi de biz, seçim öncesi sahaya inin, oy isteyin, çalışın diyor.” dedi.

Konuşmasına devam etmek isteyen Tonya’nın sözünü kesen SKM Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Hasan Dilekoğlu, “Bizim partimizin varlık sebebi, en büyük gücü olan Cumhurbaşkanımızı eleştiremezsin! Tasarrufları bizim için emirdir. Haddini bil. Kimse AK Parti çatısı altında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiremez.” diyerek sert çıktı. 
Toplantı da o anlar buz kesti. Tartışmanın büyümesini İl Başkanı Revi önlerken Tonya’nın İl Disiplin kuruluna sevk edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.