Halk Bankası Tonya’da yer arıyor.

Türkiye Halk Bankası’nın, Tonya’da şube açmak için yer aradığı öğrenildi.

Halk Bankası Bölge Müdürü Erdoğan Başıhoş, Halk Bankası Bölüm Müdürü Emin Can Yalmanoğlu ve Halk Bankası Vakfıkebir Şubesi Müdürü Ahmet Taş Tonya’ya gelerek görüşmelerde bulundu.

Tonya Esnaf Odası yetkilileri ile yapılan görüşmeye ilçedeki esnaflardan da bir grup katıldı.

Görüşme sırasında konuşan Esnaf Odası Başkanı Hinkâr Lermi şunları söyledi: “Biz, yıllardır Tonya esnafı için ilçemizde Halk Bankası Şubesi kurulması için çalışmalar yürütüyoruz. İlgililere başvurduk. Topladığımız imzaları Genel Müdürlüğe gönderdik. Aradan yıllar geçti. İsteğimiz gerçekleşmedi. Şimdi, yetkililerin ilçemizde uygun bir yer araması bizi mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

Bölge Müdürü Erdoğan Başıhoş da “Şube açılması için altyapı çalışmalarını yaptık. Tonya’nın şartları şubeyi kaldıracak seviyededir. Şube açılmasına olumlu bakıyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplantıdan sonra, uygun olabilecek binaların gezildiği ve karar verildiğinde 3-4 ay içinde şubenin açılacağı öğrenildi.

Tonya’daki Halk Bankası Şubesi yıllarca hizmet verdikten sonra kapatılmış ve esnaflar Vakfıkebir’e gidip gelmek zorunda kalmıştı. Şubenin açılması, ilçedeki esnaflar ve ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.