Kurban Bayramı nedeniyle Tonya'da protokol ve halkın katılımıyla bayramlaşma gerçekleştirildi.

Tonya Öğretmenevi’ndeki bayramlaşma törenine İlçe Kaymakamı Halit Mengi, Garnizon Komutan Vekili Ercan Ceylan, Belediye Başkanı Osman Beşel, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Osman Beşel bayramlaşma törenine katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada: "Öncelikle paylaşmanın, kardeşliğin, dayanışmanın sembolü olan Kurban Bayramı'nda sizlerle birlikte bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Allah hepinizden razı olsun. Bayramın verdiği manevi şevkle kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz biraz daha yenileniyor, biraz daha pekişiyor. Ülkemizin ve bizlerin huzur ve güvenliğini sağlayan bütün polislerimizi, askerlerimize hayırlı bayramlar diliyorum. Göğsünü kurşuna siper eden, hiç gözünü kırpmadan kurşuna karşı yürüyen şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehit ailelerimizin acılarını paylaşıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Birlik, beraberlik içerisinde daha nice bayramlarda huzur içerisinde ulaşmamızı yüce Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Kaymakam Halit Mengi ise: "Bugün Kurban Bayramı'nı son derece mutlu ve huzurlu bir şekilde geçiriyoruz. Burada bulunan bütün katılımcıların ve tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum." şeklinde konuştu.