Cumhuriyet Halk Partisi ilk mitingini yaptı.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Tonya Cumhuriyet Alanı’nda yapılan mitingi binlerce vatandaş katıldı.

CHP ve İyi Parti Millet ittifakı altında ortak aday çıkarttıkları 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk mitingi düzenlediler.

Mitingde CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya, yaptığı konuşmada belediye başkan adayı Şuaib Aydın’a destek istedi.

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy da yaptığı konuşmada, Trabzon için yapacağı çalışmaları anlattı.

Mitingde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Tonya Belediye Başkan Adayı Şuaib Aydın, Tonya’da görev yapan belediye başkanlarını anarak vefat edenlere rahmet, sağ olanlara da sağlıklı ömürler diledi.

Aydın vatandaşlara hitap ederken şunları söyledi:

“Belediye Başkanı seçildiğim takdirde ortak aklı egemen kılacağız. Ben en iyisi yaparım, en iyisini ben bilirim zihniyeti Tonya’dan yok olacak. Mahalle meclisleri, gençlik meclisleri, kadın meclisleri oluşturacağız. Şehir merkezinde yapacağımız çalışmalarda Tonyalı esnafların görüşleri muhakkak dikkate alacağız. Zabıta ve polisiye önlemlerle değil, ortak akılla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Belediyecilik, sadece köprü yapmak, yol yapmak değildir. Üreten bir belediyecilik, sosyal bir belediyecilik için aday oldum. Gençlerimiz geleceğimizdir diyoruz, ama onlar adına biz karar alıyoruz. Gençlik meclislerinde Tonya’nın geleceği birlikte konuşulacak, birlikte karar alınacak.”

Seçildiğinde ilk iş olarak Tonyalı işadamlarını, Tonyalı akademisyenleri Tonya’ya çağıracağını ve onlarla işbirliği yapacağını ifade eden Aydın, şöyle devam etti:

“Yapacağımız çalıştayda, Tonya’nın kalkınması için yapılacak işleri konuşacağız, çıkacak sonuçlara göre de projeler üreteceğiz.”

“Tonya’nın kayıtlı nüfusu 52 bin. Bunun sadece 14 bini Tonya’da yaşıyor. 38 bini dışarıda. Projelerimizle bu insanların en az üçte birini, yarısını Tonya’ya getirebilirsek esnaf rahatlayacak, biz rahatlayacağız, Tonya rahatlayacak.

“Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak taşıma nedeniyle boşan okullarımızı düzenleyerek bakıma muhtaç yaşlılar için huzur evi yapacağız. Çalışan anneler var. Onlar çalışırken çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri bir kreşi hazır hale getireceğiz. Kendi maaşımdan her yıl, üniversite kazanan gençlerimizden on tanesine burs vereceğim. Sosyal belediyecilik anlayışını Tonya’ya yerleştireceğiz.

Mahalleleri geziyorum. İnsanlarımızın yaşadığı yerleri görüyorum. O kadar fakir ailelerimiz var ki, içim gitti içim! Belediyenin sosyal yardımılar bütçesinden gereken payı yükselteceğim. Bu ailelere vereceğim kartlarla aile bütçesine destek vereceğim.”

Milletvekiline seslenen Aydın, kooperatif yöneticilerinden hesap sormasını istedi. Aydın şöyle konuştu:

“Değerli Tonyalılar, Belediye Başkanımız diyor ki, ‘Ben bir kuruşla iki kuruşluk iş yapıyorum.’ Sayın vekilimiz de şöyle bir tespitte bulunmuş ‘Başkanımız, iki litre süt ile on adamı bakabilir.’ Ben de şunu sormak istiyorum: Fabrikanın eski saclarından dolayı, fabrikayı icraya veren yöneticilere, fabrikayı icraya veren belediye meclis üyesine neden serzenişte bulunmuyor? Onlardan hesap sorun Sayın Vekilim!... Sizden bunu bekliyorum…”

Milletvekili ve hükümetle birlikte çalışacağını ifade eden Aydın, “Tonya’ya birlikte hizmet edeceğiz. 31 Martta Tonya’ya bahar gelecek. 1 Nisanda hepinizi Kadıralak’ta, Mandagözü’nde, Sazalanı’da manuşak toplamaya çağırıyorum.” dedi.

Mitingin sonunda, Tonya Belediye Meclis Üyesi adayları da tanıtıldı.