Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu tarafından, koronavirüs salgınının ardından yeniden kapılarını açmaya hazırlanan Tonya ilçesinde 'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazanan 16 okula, belgeleri verildi.

Kentte, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ardından yeniden kapılarını açmaya hazırlanan okullara 'Okulum Temiz' belgesi vermeye başladı. Hazırlıklarını tamlayıp, TSE denetimlerinden geçen Tonya ilçesinde 16 okul da ‘Okulum Temiz’ belgesi almaya hak kazandı.

Trabzon’un ilçelerinde bir tek Tonya’daki tüm okulların aldığı, “Okulum Temiz Belgesi” okul müdürlerine, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu tarafından verildi.

İlçedeki 125’inci Yıl Anaokulu bahçesinde düzenlene törende konuşan Vali Ustaoğlu, gerekli hijyen tedbirleri alıp, sertifika almaya hak kazanan okul yönetimini kutlayarak, “Tonya ilçemizde temiz okul sertifikasını almaya hak kazanan 16 tane okulumuz var. Yani Tonya’daki tüm okullarımız, başlattığımız bu çalışmada sertifika almaya hak kazandı. Bu hem içinde bulunduğumuz süreç açısından da çok anlamlı ve önemli idi. Velilerimizin bu noktada içinin rahat olmasını istiyoruz. Özellikle dün Sayın Cumhurbaşkanımızın eğitim ve öğretimle ilgili yapmış olduğu yeni açıklamalarda ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıfları kapsayan, onların da okullara gelmesi ile alakalı dün yapmış olduğu açıklama çok daha önemli oldu bu sertifikalarımızla birlikte. Tonya ilçemizde biz artık velilerimizin bu pandemi ile alakalı okullarımıza çocuklarını rahat rahat göndermelerini istiyoruz” dedi.

‘‘OKULUM TEMİZ’ BELGESİ ÇOK ÖNEMLİ’

12 Ekim’de okulların açılacağını da hatırlatan Vali Ustaoğlu, “Özellikle anaokulu gibi, birinci sınıf gibi çocuklarımızın en heyecanlı olduğu, öğretmenleri ile buluşma noktasında en anlamlı olan bu yaş gruplarında bulunan çocuklarımızın okula gelmesi çok önemli idi. Heyecanlarını okullarda paylaşmak önemli idi. İşte bugün burada da 125’inci Yıl Anaokulu’nda da çocuklarımızla beraber paylaştık. En önemlisi de bakanlığımızın teşvik ettiği “Okulum Temiz Belgesi” alması çok önemli. Emeği geçen görevlileri tebrik ediyorum.”

Vali Ustaoğlu törenin ardından ilçedeki Feride Ahmet Şener Ortaokulunu ve Tonya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni de ziyaret etti.

Ardından, İlçe Jandarma Komutanlığını ve İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldı.