Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği YKS yerleştirme sonuçları bugün açıklandı. Sonuçların ilan edilmesinin ardından öğrenciler, ÖSYM’nin web sayfasına yoğun ilgi gösterdiler.

ÖSYM tarafından YKS yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler de yayımlandı. Verilere göre; Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl 156 kişilik kontenjanının tamamen dolduğu görüldü.

Bünyesinde bulunan “Yaşlı Bakımı” programı, “İlk ve Acil Yardım” programı ve “Fizyoterapi” programı ile adından sıkça söz ettiren Tonya Meslek Yüksekokulu, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için tercih edilen önemli bir yüksekokul olduğunu gösterdi.

Konu ile ilgili konuşan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün, “Geçen yıl 120 kişilik kontenjan ayrılmıştı ve tamamen dolmuştu. YÖK, bu yıl yüksekokulumuzun kontenjanını 156 kişiye çıkardı. Bizler de, tercih döneminde elimizden geldiğince lise ziyaretleri yaparak, öğrencilere ve rehber öğretmenlere ulaşarak, yüksekokulumuzu tanıtmaya çalıştık. Tercih edilen bir kurum olmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan, bu yıl kız öğrenciler için KYK tarafından 120 öğrenci kapasiteli yurt için bina kiralandı. Yeni öğrenci yurdunun eğitim öğretimin başlamasına kadar hazır hale getirileceği öğrenildi.