Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik DOKKAF’a gezi düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde, Trabzon Üniversitesi ve Karadeniz Bölgesindeki dokuz üniversitenin iş birliğiyle düzenlenen 2. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF) açılış töreni, Karadeniz Teknik Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda gerçekleşen DOKKAF açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’nun yanı sıra; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ve paydaş olan üniversite rektörleri, şehrin mülki ve idari yöneticileri ile kamu kurumu yöneticileri, özel sektör temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışı gerçekleşen DOKKAF fuarına Tonya’dan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Galip Usta ve yüksekokul öğrencileri katıldı.

Konu ile ilgili konuşan Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün; “2. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF), bölgemizin en büyük kariyer etkinliği olması bakımından büyük önem arz etmektedir. Bu fuar ile üniversite öğrencilerine, ülkemizin önde gelen firma ve kurumlarının yetkilileri ile bir araya gelme, istihdam ve staj olanakları konularında birebir görüşebilme imkânı sağlanıyor. Aslında öğrenci ile sektör temsilcileri bir araya gelmiş oluyor ve her iki taraf birbirleri ile beklentilerini paylaşıyorlar. Bizler de Tonya Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilerimizi fuara getirdik ve öğrencilerimizin sağlık ile alakalı gelişmeleri takip etmelerini ve aynı zamanda ilerleyen aşamalar için istihdamlarına katkı sunmayı amaçladık. Oldukça verimli geçen bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.