Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Tonya Şubesi de kampanyaya katılıyor.

“Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” adıyla yürütülen kampanya ile Suriyelilere briket ev yapılacak.

Tonya İlçe Müftüsü Halil İbrahim Bayalan, kampanya için ilk yardımda bulundu.

İlçe Müftüsü Bayalan; "Suriye'de savaşın başladığı günden bu yana eğitimden hayri hizmetlere kadar pek çok alanda Suriye halkına destek olan Türkiye Diyanet Vakfı, ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi veren aileler için başlattığı “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” kampanyası ile başta yetim ve engelli aileler olmak üzere savaş mağduru ailelerin bir nebze de olsa yaşam standartlarını iyi hale getirmeyi amaçlıyor.” dedi.

Müftü Bayalan şöyle devam etti: “Kampanya kapsamında sınır ötesinde her türlü insani koşulların düşünüldüğü 30 metrekare büyüklüğünde 2 odalı, içerisinde banyosu, tuvaleti, mutfağı bulunan, çatısı sacdan imal edilen, her türlü hava şartlarına dayanıklı betonarme iyilik konutları inşa ediliyor. Bu hayır kampanyasına İlçe Müftülüğü olarak sessiz kalamazdık. Tek bir konut dahi olsa, biz de bu hayır yarışında varız.”

Müftü Halil İbrahim Bayalan, “Bir İyilik Konutu bedeli 6.000 TL olup, bir hayırsever tek başına bunu karşılayabileceği gibi, dilediği miktarda bağışta da bulunabilmektedir. Tonyalı hemşerilerimizin kampanyaya desteklerini bekliyoruz." dedi.