Birkaç haftadır 3 puana hasret kalan Bölgesel Amatör Kümedeki temsilcimiz Tonya Doğanspor Sarıkamış  Gençlerbiliği’ni 6-0 gibi farklı bir skorla yenerek moral buldu.

Müsabakanın başından sonuna kadar üstün bir oyun ortaya koyan temsilcimiz ilk yarıda 3, ikinci yarıda da 3 gol buldu.

Yeni teknik Direktörü Orhan Tetik ile ilk müsabakasına çıkan takımımızın gollerini Erkan, Tolga (2), kendi kalesine Orhan ve Özgür ile penaltıdan Kaan attı.

 Haftaya 6. sırada giren temsilcimiz bu sonucun ardından puanını 14’e çıkardı ve zirve yolunda yeniden ümitlendi.

BU HEYECAN SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Tonya Doğanspor Teknik Direktörü Orhan Tetik yaptığı açıklamada, “Bulunduğumuz durum takımımız açısından iç açıcı değil. Yukarından kopmak istemiyoruz.  Onun için bu karşılaşma büyük önem taşıyordu. Bugün kazanmaktan başka çaremiz yoktu ve kazandık. Tonya Doğanspor bu yöreye büyük heyecan getirdi. Bu heyecanın sonuna kadar devam etmesini istiyoruz.  Takımımı tanıyorum. Birçok oyuncu ile daha önce çalıştım. Takımımızın iki maçını da izledim. Ben geçmişi eleştirmek için buraya gelmedim. İyi bir kadromuz olduğunu düşünüyorum.  Bazı şansızlıklar nedeniyle bu duruma gelindi. Biz inşallah takımı hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

SAHA: Vakfıkebir

HAKEMLER: Adem Karakaya***, Adem Uçarsu***, Metehan Ayaz***

TONYA DOĞANSPOR: Ahmet***, Murat***, Miraç***, Şafak***, Nazım Berat***,  Zafer*** (Dk.58 Hamit**), Aykut*** (Dk.70 Eren**), Kaan***, Erkan*** (Dk.84 Mustafa*), Serkan***, Tolga***

SARIKAMIŞ GENÇLERBİRLİĞİ:  Batuhan* (Dk.46 Doğukan*), Orhan*, Mehmet*, Özgür*, Ali*, Bora*, İbrahim Ethem* (Dk.46 Talip*), Burak Can Akıncı*, Ahmet*, Burak Karabıyıkoğlu* (Dk.66 Serkan*), Kemal*

GOLLER: Dk.21 Erkan, Dk.27 Orhan (k.k.), Dk. 45-65 Tolga, Dk.64 Özgür (k.k.), Dk.87 Kaan (pen) Tonya Doğanspor