SAHA: Vakfıkebir

HAKEMLER: Mehmet Zahit Sadan***, Sinan Akdeniz***, Yunus Dolu***

TONYA DOĞANSPOR: Ahmet***, Murat***, Miraç***, Şafak***, Nazım Berat***, Hamit***, Zafer***, Kaan*** (Dk.68 Eren**), Onur Osman*** (Dk.86 Muhammet*), Erkan*** (Dk.75 Ertuğrul**), Tolga***

ÇAYELİSPOR: Murat**, Serkan**, Hasan**, Onur**, Ramazan**, Batuhan*, Orhan** (Dk.60 Mert*), Erkan**, Burak** (Dk.76 Mücahit*), Adem** (Dk.53 Tahsin*), Celil**

GOLLER:45-84 Tolga (Tonya Doğanspor)

KIRMIZI KART: 38 Batuhan (Çayelispor)

Bölgesel Amatör ligde şampiyonluk mücadelesi veren Tonya Doğanspor kendi saha ve seyircisi önünde karşı karşıya geldiği Çayelispor’u Tolga Kara’nın attığı iki golle 2-0 mağlup etti.

Vakfıkebir ilçe stadyumunda dolu tribünler önünde oynan karşılaşmanın ilk yarısında rakibine göre daha üstün bir futbol ortaya Tonya Doğanspor maçın ilk 30 dakikasında iki net pozisyon yararlanamadı. Maçın 38. Dakikasında Çayelispor’dan Batuhan’ın Tonya Doğanspor’dan Erkan’a yaptığı sert müdahaleyi hakem kırmızı kart gösterdi. İlk yarının son dakikasında Tonya Doğanspor sahneye Tolga Kara çıktı ve attığı şık golle takımını 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı bu sonuçla sona erdi.

Maçın ikinci yarısına da ev sahibi Tonya Doğanspor hızlı başladı. Rakip kalede gol üstüne gol arayan Tonya Doğanspor gol yollarında özellikle son vuruşlarda biraz daha etkili olabilseydi çok daha farklı bir sonuç la sahadan ayrılabilirdi. Maçta özellik Tolga Kara ve Erkan’ın ayağından net pozisyonlarından yararlanamadı. Maçın son dakikaları yaklaştıkça heyecan daha arttı. 84. Dakikada ilk golü kaydeden Tolga Kara takımı adına ikinci golü atarak takımını rahatlattı. Karşılaşmada başka gol olmayınca karşılaşma 2-0 Tonya Doğanspor’un galibiyetiyle sona erdi.