Büyükmahalle’den Hacıfettahoğulları’ndan Tolga Açıcı(25) geçirdiği motor kazası sonucu hayatını kaybetti.

Emekli öğretmen Kamil Açıcı’nın torunu, Şeref Açıcı’nın oğlu olan Tolga Açıcı Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama Bölümü’nden mezun olduktan sonra Samsun’da bir pizzacıda çalışıyordu.

Samsun’da bir pizzacıda motosikletli kurye olarak çalışan ve gece son siparişini teslim edip iş yerine dönerken motorunun yoldaki çukura girmesi sonucu yoldan çıkıp ağaca çarparak hayatını kaybetti.

Kaza, Samsun'un Atakum ilçesi Körfez Mahallesi Toplu Konutlar Bulvarı'nda gece saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir pizzacıda motosikletli kurye olarak çalışan Tolga Açici son siparişini teslim ettikten sonra motosikleti ile geri dönerken yolda oluşan çukura girdi.

Motosiklet hakimiyetini kaybeden Tolga Açıcı, yol kenarındaki ağaca çarparak olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin Açıcı'nın hayatını kaybettiğini belirlemesi üzerine, Savcılık incelemesinin ardından Tolga’nın cansız bedeni OMÜ morguna kaldırıldı.

Burada yapılan otopsinin artından, Tolga Açıcı’nın cenazesi Tonya’ya getirilerek Büyükmahalle’de bulunan aile kabristanlığında toprağa verilecek. 

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.