Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne İlyas Ün atandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesine bağlı olarak açılan, daha sonra Trabzon Üniversitesinin kurulması ile Trabzon Üniversitesine bağlanan Tonya Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Ün, yüksekokulun müdürlüğüne atandı.

Tonya MYO’nun kurucu müdürü, KTÜ Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri İhsan Kalyoncu, Trabzon Üniversitesinin kurulması ile Tonya MYO müdürlüğünden ayrılmıştı. Boşalan okul müdürlüğüne Trabzon Üniversitesi tarafından atama yapıldı.

Tonya MYO’nun yeni müdürü İlyas Ün, Samsun’da doğdu. İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladıktan sonra 2017 yılında Tonya MYO’na öğretim görevlisi olarak atandı. Göreve başladıktan yaklaşık yedi sonra müdür yardımcısı olarak görevlendirilen Ün, halen Erciyes Üniversitesi Sağlık bilimleri Enstitüsü’nde doktora çalışması sürdürüyor.

İlyas Ün’ün müdürlük görevine başlamasıyla boşalan müdür yardımcılığı görevine de aynı okulun öğretim görevlilerinden Neşe İşcan Ayyıldız getirildi.