Tonya Devlet Hastanesi’ne yeni bina yapımına muhalefetten destek geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, yaptığı açıklamada, “Devlet Hastanesinin yeniden yapılamasını gönülden destekliyoruz. Bu konuda bize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” dedi.

Muhammet Karadeniz, şöyle konuştu: “Tonya Devlet Hastanesi’ne yeni bina yapılması düşüncesini destekliyoruz. Tonya’ya yapılacak her hizmeti ve her hizmet yapanı alkışlarız. Hastane konusu önemli bir konu. Hastaneyi yapılacak yeni bina, daha iyi ve daha kaliteli hizmet demektir.”

Bir an önce inşaata başlanması gerektiğini isteyen Karadeniz şöyle devam etti: “İki seçenek üzerinde durulduğunu görüyoruz. Yeni bir arazi aranıyor. Bizce, hastaneye en uygun yer, hastanenin bulunduğu yerdir. Ek bina ile Toplum Sağlığı Merkezi binası yıkılarak arazinin batı tarafına yeni bina yapılabilir. İnşaat süresince eski ana binada hizmet verilir ve inşaat tamamlandıktan sonra mevcut bina da yıkılır ve çevre düzenlemesi tamamlanır. Yeni arazi aranması süreyi uzatır, yapılacak işi geciktirir.”

Karadeniz, “Başta ilçe kaymakamı, belediye başkanı, siyasi parti örgütlerini birlikte hareket etmeye davet ediyorum. Söz konusu Tonya’ya hizmet ise, biz orada varız. Herkesin katkı vermesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.