Anadolu Gençlik Derneği Tonya Şube Başkanı Faik Şişman, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin Tonya-Trabzon arasına otobüs seferi koymamasını eleştirdi.

Şişman, açıklamasında şöyle dedi:

“Tonya’ya, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs hattı koyması için 2017 yılında 1500’e yakın imza topladık ve Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığına başvurduk.

Talebimiz alınıp, cevaben 2017 programında olmadığını, daha sonra ilgileneceğini yazmışlardı. 2018 programına da alınmadı. Acaba 2019 yılında da Tonya hiç mi sayılacak? Göstergeler bu yönde. Trabzon’un yaklaşık bütün ilçelerine hat açılmışken Tonya niçin üvey evlat görülüyor? Tonya’da hükümet temsilcisi Belediye Başkanı AKP İlçe Başkanı ve özellikle Tonyalının desteği ile vekil seçilen Salih Cora Tonya’nın bu ihtiyacına niçin bakmıyor? Tonya kamuoyunda takip ettiğimiz kadarıyla, vekilin, belediye başkanının ve ilçe başkanının başka işlerle ilgilendiğini ve Tonya’ya hizmeti dokunan insanlarla ilgilenip onların da hizmet yapmasını engellemekle meşgul oldukları söyleniyor.”

Tonya süt fabrikasının ekonomik yıkımı da eleştiren Şişman, kooperatifi zarara uğratanlardan düzeltmesini de bekliyoruz, dedi. Şişman şöyle açıklamasına şöyle devam etti:

“Tonyalı, süt fabrikası rezaletini yaşatan, AKP ilçe teşkilatı mensupları ve vekilden fabrikayı düzeltmesini bekliyor. Fındık üreticisine Meclis’teki oylamada ret oyu veren bölge milletvekillerini affetmeyeceğini söylüyor. Kısaca Tonyalı hükümet temsilcilerinden otobüs hattını, süt fabrikasını, fındıkçının ve ilçenin diğer sıkıntılarına çözüm bekliyor.”