Sevgililer Gününde böyle sürpriz görülmedi.

14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle eşine ilginç bir armağan verdi.

Trabzon’un Tonya ilçesine bağlı Ortamahalle’de oturan 85 yaşındaki Ahmet Baki, eşine dört bin lira değerinde bir buzağı hediye etti.

Altmış yıllık eşi 78 yaşındaki Raziye Baki’ye sürpriz yapan Baki, “Şimdiye kadar eşime çeşitli hediyeler almıştım. Bu yıl da Sevgililer Günü nedeniyle ona Simental bir buzağı aldım.” dedi.

Eşine teşekkür etti…

Pazardan aldığı buzağıyı evine getiren Ahmet Baki, evin önüne geldiğinde eşine seslendi:

“Sevgililer Günümüzde sevinçle karşıla beni, gel! Hediye aldım sana, gel sev onu!... Altmış yıllık evliliğimde, Sevgililer Gününde aldığım buzağıyı hediye ediyorum.” dedi.

Evden dışarıya çıkan ve buzağıyı teslim alan Raziye Baki ise, eşini kucaklayarak teşekkür etti.

Altmış yılda anladık tek şey: Huzur

Baki şöyle devam etti: “Öncelerden yoksul zamanlarımızda küçük hediyeler alıyordum. Bu yıl ekonomik olarak müsaittim. Eşim de hayvanları çok sevdiği için, büyüğü zor bakar, küçüğü daha rahat bakar diye, eşimi mutlu etmek için ona buzağı aldım. Altmış yıllık evliliğimizde hayatımız hep güzel geçti. On çocuk sahibiyim. Yokluk zamanlarımda onlara varlıklı gibi bakabildim. Eşimle evleneceğim zaman, onu atla almaya gittim. At ile kapıma getirdim. O günden bugüne anladığım tek şey huzurdur. O yüzden de çok mutluyum.”

Eşimden razıyım…

Eşinin hediye ettiği Simental buzağıyı teslim alan ve eşine teşekkür eden Raziye Baki ise şöyle konuştu: “Altmış yıllık evliyim. On çocuğumuz var. Allah’ıma çok şükür, hepsi de yaşıyor. Ben eşimden razıyım, eşim benden razıdır. Altmış yıllık evliyiz. Hiç Sevgililer Günü kutlamadık. Zaman zaman hediyeler aldı bana. Ancak bugün buzağı aldı bana, mutlu oldum.”